Tour to parisPřed necelými 3 lety padl na Autumn Sale společnosti Arqana do oka Christianu Richnerovi a protože o něj ostatní kupci neprojevili valný zájem, zakoupil ho velmi lacino - za 3.000 €. Od té doby vyrostla v rukou trenéra Ribárszkého z TOUR TO PARISE (Fuisse) hvězda, o které v Maďarsku mluví jako o novém Overdose. Včera poprvé ukázal svůj um v rodné Francii.


Navzdory čistému štítu i ratingu 45 kg, kterým francouzský handicaper ohodnotil jeho poslední vítězství v Maďarsku, nenastupoval ke své francouzské premiéře v Prix du Gros Caillou (Classe 1, 4+, 1400 m, 33.000 €, záznam) s velkou důvěrou sázejících. Nepomohl ani fakt, že nově je pod jeho přípravou podepsána tamní trenérka Pia Brandt, a tak hřebec ze stáje Dr. Elemera Hammersberga odskakoval v kurzu 10:1, který jej teoreticky pasoval do středu pole. Proti maďarské hvězdě nastupoval např. její nový tréninkový kolega Viscount Barfield (Raven's Pass), listed vítěz z Chesteru či Andre Fabrem připravovaný Orbaan (Invincible Spirit), mající též již na svém kontě listed triumf, ale ani jednomu z nich nedal Tour to Paris šanci. Hned po startu jej Gregory Benoist poslal do čela a hřebec už do cíle nikdo před sebe nepustil.  

Prvním zahraničním triumfem, za který jeho majitel získal 16.500 € plus dalších 6.682 € majitelské prémie, hřebec upravil svou dosavadní bilanci na 9 vítězství z 9 startů. V Maďarsku během 2 sezón vydělal hřebec z rodiny legendární Natalmy 10,345.000 forintů, a například klasickou Nemzeti díj (Gd2) vyhrál s náskokem o 10 délek. V Longchamp soupeřům nadělil "jen" 3 délky, ale styl, jakým se na začátku cílové roviny vzdaloval soupeřům ukázal, že jeho ambice rozhodně v Classe 1 nekončí.(miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking