Merano AlanbrokePočetná výprava koní dnes měřila síly v italském Meranu, včetně překážkové Listed. V ní potvrdil roli favorita Alpha Two s Josefem Váňou mladším, který opět těžil z výtečného finiše. Vítězství si také připsal Josef Bartoš.

Atraktivně byl obsazený vrchol dnešních dostihů v Meranu, Listed Premio Creme Anglaise (záznam dostihu) na 3800 metrů o 25.000 euro. Startovali v něm totiž první čtyři koně z loňské Gran Premio Merano na čele s Alpha Two vedeným Josef Váňou mladším. Ten sice v posledním startu prohrál se stříbrným z největšího italského překážkového dostihu Dar Saidem, ale favoritem dnešního dostihu byl zástupce stáje Evi-Váňa. Toho doprovázel na start  i stájový kolega Imprezer (Jape) vedený Macelim a třetím českým zástupcem v dostihu byl Demon Magic s Jaroslavem Myškou. Reprezentant barev Dr. Charváta pracoval na špici a část dostihu i odvodil, zatímco Alpha Two byl na opačném konci pole. V poslední třetině dostihu ale už měl kontakt se špicí dostihu a v posledním oblouku dýchal na záda vedoucímu Irish Boyovi (Irish Wells). Poslední překážku ale skočil Alpha Two šikmo a daleko od bariéry.  Padesát metrů před cílem se dostal do vedení Dar Said s Raffaele Romanem, ale Alpha Two opět ukázal srdce velkého bojovníka a nakonec o hlavu zvítězil. Demon Magic doběhl čtvrtý přibližně 3 délky za vítězem a Imprezer šestý.

Na italské překážkové poměry nezvykle početné pole jednácti koní změřilo síly v 3500 metrů dlouhých siepi Premio Azienda di Soggiorno di Merano (záznam dostihu) o 16.000 euro. V poli byli také tři zástupci českých stájí. Vítěz pardubického Zlatého poháru Brog Deas (Arakan) šel na start dokonce jako favorit dostihu (3,1:1). Lukáš Matuský držel svého hnědáka v dostihu na třetím až čtvrté místě, Khalshani (Kahyasi) vedený Dušanem Andrésem cválal uprostřed pole a Maly Kapral (Minds Music) v jeho zadní části. Bohužel v poslední třetině dostihu Lukáš Matuský po jednom ze skoků z reprezentanta stáje Monte Negro spadl. Ze suverénníého vítězství se radoval Josef Bartoš v sedle Sol Invictuse (King Charlemagne). Pěkný finiš předvedl Khalshani, který byl ještě v poslední zatáčce okolo pátého místa a doběhl druhý, 13 délek za vítězem. Maly Kapral skončil devátý s velkým odstupem za nejlepšími. Škoda chyby Brog Dease, který šel i po pádu svého jezdce s chutí a dokonce proběhl cílem jako první.

Ještě více soupeřů - a to čtvrtnáct - čekalo na svěřence Josefa Váni Luanda (Hernando) ve 2800 metrů dlouhé crosscountry Premio 2. Prova Campionato Scuole. Ryzák vedený Pavlem Peprnou se držel dlouho ve středu pole, ale na rozdíl od několika soupeřů absolvoval dobře skok do vody a dostal se na páté místo. A to uhájil i v cílové rovině, i když jeho odstup za vítězným Monte Pelmem (Dane Friendly) byl 18 délek.

Reprezentantka barev stáje Dr. Charváta Dumnonia (Silver Frost) měla v mílové Premio Criterium di Merano (záznam dostihu) o 18.700 euro problémy se vstupem do boxů, kdy nakonec musela být zavedena bez svého jezdce Luca Maniezziho. Od startu byla poslední mezi kvintetem startujících a v cílové rovině nepředvedla zrychlení.  V polovině cílové roviny již jezdec nechal klisnu docválat s velkým odstupem za soupeři. (mze)