MeranoDalší dostihový den v Meranu byl pro pro české reprezentanty úspěšný. Hned v prvním dostihu se totiž finišem prosadil Alcydon Fan vedený Josefem Váňou ml. A o půl hodiny později se dominoval stylem start-cíl St Petersbourg s Dirkem Fuhrmannem!

Josef Váňa zvolil ve steeplechase Premio Guidsun - Memorial F. Scaglione (záznam dostihu) na trati 3550 metrů o 10.000 euro defenzivní taktiku. Od startu vedl Alcydon Fana (Johnny Red Kerr) vzadu sedmihlavého pole. V posledním oblouku ale předbíhal hnědák jednoho soupeře za druhým a poslední překážku již skákal s vedoucím koněm. V cílové rovině pak zrychlil a o 3 délky za sebou zanechal King Hawka (Hawk Wing). Alcydon Fan, který pod vedením Josefa Váni triumfoval v Itálii poprvé, měl kurz na vítězství 7,4:1.

Skvělý výkon předvedl v technicky náročné crosscountry na 4100 metrů Premio Carica di Isbunschenskij (záznam dostihu) St. Petersbourg (True Brave) trenéra Ludvíka Harise, který tak splnil úloha favorita dostihu beze zbytku. Dirk Fuhrmann poslal podle očekávání desetiletého hnědáka ihned po startu do čela, zatímco Arman (Lando) s Josefem Váňou ml. a Budapest (Montjeu) vedený Macelim cválali na konci pole. St Petersbourg měl v cílové rovině dost sil, aby odrazil snahy Merguiba (Antartique) a o délku zvítězil. Arman skončil na čtvrtém místě a Budapest šestý.

Dalším českým vyslancem v Meranu byl již potřetí se na zdejší dráze prezentující Roches Cross (Whipper), který se pod vedením Josefa Váni ml. postavil na start siepi Premio Foto Press (záznam dostihu) na 3300 metrů. Podobně jako Alcydon Fan absolvoval dostih na konci pole a v posledním oblouku zrychloval. Poslední překážku skákal na pátém místě a v cílové rovině už nedokázal předběhnout žádného ze čtveřice soupeřů před ním.

Tříletí svěřenci Josefa Váni startovali v Premio Antonio Fiorio (záznam dostihu), siepi na 3300 metrů. Oba se drželi vzadu pole. Amant de Bond (Forever Bond) vedený D. Columbem měl bohužel na páté překážce od konce pád. Silk (Hernando), která byla favoritkou dostihu s kurzem 2,5:1, doběhla čtvrtá, když v závěru neúspěšně atakovala třetí místo.

V posledním dostihu mítinku,  Premio Castel Coira (záznam dostihu) na 2200 metrů, startovala  česká jezdkyně Jana Příkaská. Postatnou část dostihu v sedle Epica (Celtig Swing) odvodila s náskokem na šestici soupeřů a nakonec skončila druhá, o 3 délky za druhým favoritem Il Banchiere (Bertolini). (mze)