MeranoTři čeští koně a tři jezdci s tuzemskou licencí se dnes zúčastnili dostihů v Meranu. Z koní byla nejúspěšnější Andrea Doria, druhá s Josefem Váňou v závěrečném dostihu mítinku. A Josef Bartoš vyhrál hned úvodní dostih.

Do úvodní Premio Courtier di Val (záznam dostihu) vyslalo středisko Váňových letos výborně v Trevisu běhajícího Priory Baye (Lear Fan) stáje Polar-Sportovní služby-Váňa. Hnědák se pod vedením Josefa Váni ml. držel podstatnou část 3900 metrů dlouhé cross-country na čtvrtém místě a na stejné pozici proběhl i cílem, když v závěrečném oblouku neakceptoval zrychlení soupeřů. To už naopak byl v čele Josef Bartoš v sedle Monjoliana (Bernebeau), se kterým zvítězil o více než 3 délky před Ara Goldem (Goldneyev) vedeným Raffaele Romanem.

V posledních dvou startech zadržený Big Mago stáje Vocetka měl složit reparát v Premio Gargazzone (záznam dostihu) na 3000 metrů. Josef Váňa ho zpočátku vedl blízko čelu dostihu. V poslední zatáčce cválal Big Mago čtvrtý a stejná pozice mu patřila i v cíli, když na nejlepší tři v dostihu neměl.

Nakonec největší radost výpravě Váňových udělala sedmiletá Andrea Doria (Tannenkönig) stáje Scuderia Giacobbe-Váňa. Po dvou čtvrtých místech tentokrát dokázala v Premio Lagundo (záznam dostihu) na tříkilometrové trati ukořistit druhé místo za favorizovaným Heed The Cat  (Easing Along) s Raffaele Romanem. Svěřenkyně Josefa Váni odvodila celý dostih a až v poslední části cílové roviny prohrála o dvě délky. (mze)