Jedním ye dvou českých rovinových zástupců v zahraničí o tomto víkendu byl svěřenec Tomáše Šatry Chardonney Tcheque v Miláně vedený italským jezdcem Federicem Bossou. A přestože nastupoval na start dostihu jako třetí favorit (4,5:1), dokázal vyhrát!

Na startu 1800 m dlouhé Premio Colombano (záznam) měl zástupce stáje Dr. Charváta sedm soupeřů. Chardonney Tcheque (One Cool Cat) se nechal chvíli přemlouvat ke vstupu do startovacích boxů, ale nakonec byl zavedený a po otevření dvířek boxů byl nejrychleji ze všech koní na nohou. Jezdec Bossa ho zpočátku držel okolo čtvrtého místa ve vnější stopě. V dlouhé cílové rovině se Chardonney Tcheque pozvolna rozcházel a 200 metrů před cílem již vypadal jako vítěz. Poté se ho ještě vydal stíhat německý odchovanec Dingo (Kalatos), ale Chardonney Tcheque nepolevoval v tempu a vyhrál o hlavu.

Chardonneyovi se v Itálii opravdu daří. Toto je jeho již páté vítězství na italských drahách (na úvod své kariéry zvítězil v Meranu a nyní již počtvrté vyhrál v Miláně) a ve zbývajících třech startech se vždy umístil, včetně dvou dostihů black-type. (mze)