Saudi cup 2021Druhý ročník Saudi Cupu (4+, 1800 m), s dotací dvacet miliónů dolarů nejbohatšího dostihu na světě, ovládl v Anglii Johnem Gosdenem trénovaný MISHRIFF (Make Believe). Loňský vítěz francouzského derby dokázal pod mladým žokejem Davidem Eganem o délku zdolat favorizovaného Charlatana (Speightstown).

 
K vítězství pomohla čtyřletému hnědákovi nepochybně i taktická Eganova jízda, který Mishriffa, nastupujícího jako třetí šance (8:1), usadil na třetí místo za dvojicí favoritů Charlatana s Mikem Smithem a vítěze Pegasus World Cupu Knicks Go (Paynter), kterého vedl Joel Rosario. O čelo se přetahující Američané sice zavedli pole do cílové roviny, ale už na jejím začátku rychle začal odpadat Knicks Go. Pak převzal vedení Charlatan, ale 100 metrů před cílem se Mishriff dostal na jeho úroveň a do cíle mu utekl o délku. Knicks Go nakonec neuhájil ani třetí peníze, o které jej připravil domácí Great Scot (Requinto).

Nepřehlédněte: Lukáškův velký den v Kataru. Vyhrál Gr.1 dostih pro arabské plnokrevníky o milión dolarů

Mishriff
 pochází z prvního ročníku vítěze Poule d'Essai des Poulains (Gr.1) a Prix de la Foret (Gr.1) Make Belive (Makfi) působícího v irském Ballylinch Stud. Matka Contradict (Raven's Pass) vyhrála ve třech letech jeden dostih a doběhla čtvrtá v listed v Goodwoodu. V chovu se již blýskla druhým z Craven Stakes (Gr.3) a Supreme Stakes (Gr.3) Momkinem (Bated Breath), dobře si vede i její další syn Orbaan (Invincible Spirit), listed vítěz ve Francii. Bába Acts of Grace (Bahri) vyhrála Princess Royal Stakes (Gr.3), ale její chovnou hodnotu dělá především skutečnost, že je polosestrou dvou elitních plemeníků Invincible Spirit (Green Desert) a Kodiac (Danehill).     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net