PalazzoCorsiniPředběžný sázkový favorit Českého derby, neporažený Palazzo Corsini (Galileo) stáje Marcelewo, figuruje na přihláškách do Listed Coupe des Trois ans v Lyonu, které se poběží ve čtvrtek 25. května. Při jeho startu ve Francii  bude tedy pole Velké červnové ceny ochuzeno o jeho účast.

Greg Wroblewski má ale pro největší českou předzkoušku derby ještě suverénního vítěze z poslední neděle Nagano Golda a Kerabushe, který bojoval o den dříve o vítězství v Memoriálu Dr. Frankenbergera. "Majitel Palazza Corsini je ambiciozní, takže jsme se rozhodli otestovat hřebcovu vytrvalost se soupeři ve Francii," řekl nám trenér.

Coupe des Trois ans o 55.000 euro je hlavním dostihem mítinku v Lyonu - Parilly a vedle Palazza Corsiniho do něj bylo přihlášeno dalších 16 koní. Galileův syn je tam se ziskem 2.220 euro pochopitelně nejchudším, naopak trojnásobný vítěz a čtvrtý z Listed v Saint Cloud 1. května One One One (Le Havre) má zisk již téměř 43 tisíc euro.  Ve zmíněné Listed v Saint Cloud doběhli na tabuli ještě další potencionální soupeři svěřence Grega Wroblewského. O třičtvrtě délky zpět byl druhý Falcon Wings (Nathaniel), třetí místo získal Walsingham (Campanologist) trenéra Hicksta a páté Sand Fox (Redoute´s Choice). Nejvyšším ratingem, a to 45, mezi přihlášenými disponuje svěřenec trenéra Fabreho Galipad (Galileo). Tuto známku si zasloužil za čtvrté místo v grupě 3 Prix Noiallles v Chantilly v polovině dubna, kdy ztrácel na vítěze v cíli necelých dvě a půl délky. Zajímavá je také klisna Layali (Rip Van Winkle), o dvě délky druhá v Listed koncem dubna v Toulouse. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking