wroclaw4V pátek schválilo vedení Polskiego Klubu Wyścigów Konnych termínovou listinu závodiště ve Wroclawi na letošní sezónu, která v podstatě kopíruje loňský rok. Před loňskou sezónou došlo ke snížení počtu překážkových mítinků o jeden dostihový den a také byly pokráceny dotace dostihů, letos je ale dobrou zprávou, že k další redukci již nedošlo. 


Na závodišti v Partynicích se odehraje celkem 14 dostihových dnů, z nichž šest bude obsahovat také překážkové dostihy (15.4., 13.5., 10.6., 5.8., 2.9. a 21.10.). S výjimkou července se tak konají překážkové dostihy v Polsku jedenkrát měsíčně. Důležitými daty jsou 10. červen, kdy bude na programu dostih Crystal Cupu o 175.000 zlotých a Cena Masiniego (dotace 20.000 zlotých), dále 5. srpna s trialem na Wielkou Wroclawskou (o 20.000 zlotých), a  samotný vrchol překážkové sezóny se bude konat 2. září. Na programu bude nejen Velká wroclawská s dotací 175.000 zlotých, ale také největší polský dostih přes proutěné překážky, Velká partynická o 70.000 zlotých. 

Poslední dostihový den sezóny se na závodišti v Partynicích odehraje 21. října, kdy je jako hlavní dostih proponována rovinová Listed Nagroda Konstelacji pro tříleté a starší klisny, tedy největší wroclawský rovinový dostih pro anglické plnokrevníky.  Hlavním překážkovým chodem mítinku bude Nagroda Marszalka Województwa Dolnošlaskiego o 50.000 zlotých, který je zároveň finálem série dostihů pro čtyřleté steeplery. Zajímavým pro české majitele a trenéry určitě bude i cyklus dostihů pro tříleté proutěnkáře, který se uzavře rovněž v tento den Czempionatelm plotowym 3-latków dotovaným 30.000 zlotých.

Celkem by se mělo během letošní překážkové sezóny v Polsku uskutečnit 23 dostihů v objemu dotací 845.000 zlotých. Závodiště v Partynicích má ale mnohem širší záběr, kromě rovinových dostihů pro anglické plnokrevníky pořádá i dostihy pro arabské plnokrevníky a také zkoušky francouzských klusáků. Celkový rozpočet na dostihové výhry má proto více než 1,8 mil. zlotých. (mze) 

Propozice na dostihy ve Wroclawi zde    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking