saudi arabiaV únoru příštího roku by se měl v Saudské Arábii na King Abdulaziz Racetrack v Rijádu odběhnut nejbohatší dostih na světě. Jak uvádí server Arabnews, plánovaný dostih by měl mít celkovou dotaci možná až 20 miliónů amerických dolarů.


Dostih se bude konat na písku na distanci 2000 metrů. Zvažovaným datem mezi 22. a 24. únorem by se trefil do období mezi oběma dosud nejbohatšími dostihy světa Pegasus World Cupem, dotovaným 16 milióny, na které však z velké části přispívají sami startující, a Dubai World Cupem s aktuální dotací 10 miliónů dolarů. Přesná výše ceny dostihu zatím nebyla oznámena. "Bude to někde mezi 15 a 20 milióny dolarů," citují Arabnews Saleha Al-Hammadi, generálního ředitele a sekretáře Saudi Arabian Equestrian Clubu a také generálního manažera King Abdulaziz Horse Championship, jak se mítink s nejbohatším dostihem světa bude jmenovat. Během něho by mělo být rozděleno až 29 miliónů dolarů, neboť vedle hlavního dostihu pořadatelé plánují dalších 8 až 10 dostihů, každý s miliónovou dotací. A nejen to. Po vzoru dubajské Super Saturday plánují i přípravný mítink.

Pokud se pořadatelům podaří připravit vše včetně sladění standardů a pravidel i veterinárních podmínek, stane se King Abdulaziz Horse Championship minimálně nejbohatším dostihem mimo USA a překoná Dubai World Cup. Ten se poprvé uskutečnil v roce 1996 a tehdy nabízel 4 milióny dolarů. Později dotace vzrostla na 6 miliónů, od roku 2010, kdy se z Nad-Al Sheby Dubai World Cup přesunul na nově vybudované závodiště Meydan, činí jeho dotace 10 miliónů dolarů. Před rokem uvedl šejk Mohammed v interview pro CNN, že je rozhodnut posílit dotaci Dubai World Cupu tak, aby překonala tehdy dvanáctimiliónou dotaci Pegasus World Cupu. Pegasus ale následně přidal další 4 milióny a dotace Dubai World Cupu zůstala na původní výši. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking