Kentucky Oaks 2019Krátce po půlnoci našeho času se v Churchill Downs odběhl další ročník Longines Kentucky Oaks (Gr.1, 3 kl., 1800 m, 1,237.500 $), do něhož jako favoritka odskakovala po suverénním vítězství v Santa Anita Oaks (Gr.1) svěřenkyně Simona Callaghana Bellafina (Quality Road).


Jiný názor na věc však měla Jose L. Ortizem vedená SERENGETI EMPRESS (Alternation), která sice v posledním startu neuspěla, ale v polovině února s přehledem zvítězila v Rachel Alexandra Stakes (Gr.2). Svěřenkyně Thomase Amosse, kterou kurz 13:1 odkazoval na konec tabule, se hned po startu chopila vedení a až do cíle před sebe nikoho nepustila. Bellafina byla už v oblouku před cílovou rovinou výrazně pobízena bez větší odezvy, v koncovce sice musela Serengeti odrážet útok outsiderky Liory (Candy Ride), ale blíže než na 1 3/4 délky si jí k sobě nepustila. Třetí peníze získala Lady Apple (Curlin), čtvrté Champagne Anyone (Street Sense) a na favoritku zbylo páté místo. Dostih nedokončila Positive Spirit, která krátce po startu padla a ztratila jezdce.

Vítězná Serengeti Empress, která jako odstávče stála 25.000 $ a jako ročka změnila majitele za 70.000 $, je prvním Gr.1 vítězem v produkci dvojnásobného Gr.2 vítěze Alternation (Distorted Humor), který má na dráze druhý ročník tříletých. Její matka Havisham (Seattle Slew) nestartovala, Serengeti Empress je jejím prvním potomkem. Bába Love Dancing (Salt Lake) se narodila v Argentině, kam její rodinu přivedla v roce 1879 v Anglii narozená Venusta (Playfair), kterou najdeme až ve 13. generaci Serengeti Empress. Největším úspěchem Love Dancing bylo druhé místo v Manuel J. Guiraldes (Gr.3) v Argentině a třetí v UAE Oaks (L) v Dubaji. (miv)        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking