Propozice na letošní dostihovou sezónu vydalo už také Závodisko Bratislava, řídící dostihový provoz na Slovensku. Pro české stáje, které se pravidelně účastní především tamních nejvýznamnějších dostihů, přinášejí hned několik pozitivních zpráv. Už dříve jsme Vás informovali o růstu cen slovenských klasických dostihů i jedničkových dostihů mítinku Turf-Gala. Vydané propozice potvrzují, že tím růst prize money u našich východních sousedů neskončil. Všeobecné podmínky navíc zveřejnily další pro naše stáje příjemnou zprávu.

 
Tou je snížení srážky z dostihových cen pro zahraniční stáje. Zatímco v loňském roce tato srážka činila 8%, letos bude českým majitelům v případě zisku dotovaného umístění sraženo jen 6% ze získané ceny. Jak uvádí Vestník 02/2024, jsou takto stržené prostředky "použity na podporu majitelů ze Slovenské republiky a chovatelů anglického plnokrevníka ve Slovenské republice formou majitelských a chovatelských prémií". 

Zatímco zvýšení cen dostihů v Česku postihlo všechny dostihy od "obyčejných" jedniček níže a vynechalo nejvýznamnější dostihy včetně klasických, Slovensko dotačně posílilo především největší dostihy. Vedle již zmíněných nárůstů cen klasických dostihů a také vrcholů Turf-Gala rostou i ceny běžných dostihů první kategorie. Například při prvním dostihovém dni konané Cena trojročných kobýl a Cena trojročných žrebcov se místo loňských 4.000 € poběží o 7.000 € (cca 177.000 Kč), Jarná cena Petržalky si polepšila z 2.800 € na 3.300 € (cca 83.500 Kč) a Memoriál Jindřicha Němčanského z 2.500 € na 3.000 € (cca 76.000 €).

Inzerce


Vzrostly ceny i dalších běžných jedniček, které jsou nyní vypsány shodně s dotací 7.000 €. Tím při současném kurzu eura překonávají ceny českých standardních dostihů I. kategorie, které si též meziročně polepšily ze 135.000 Kč na 150.000 Kč.

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net