Dva koně v italské Pise a dva ve francouzských Cagnes sur Mer reprezentovali dnes český turf v zahraničí. Více se dařilo v Toskánsku, kde Soros podporovaný Josefem Váňou ml. získal finišem třetí místo.


Po včerejším osmém místu Waky Laury vyslal trenér Luka do boje ve francouzském Cagnes sur Mer další dva svěřence. V Prix de I’lle Saint Honorat na mílové trati pro tříleté koně debutoval hřebec stáje Maentiva Everest Hill (Tiger Hill). Václav Janáček ho vedl od startu v zadní části pole a před cílovou páskou se mu povedlo v roztaženém poli předběhnout tři soupeře. Skončil tedy devátý se ztrátou 14 délek na vítěze. Čtyřletá Wanillca v Prix du Col de Braus na 1300 metrů držela od startu pátou pozici a i když v cílové rovině finišovala, nakonec z jejího snažení byla osmá příčka, pouhé čtyři délky za vítězem. Dařilo se Filipu Minaříkovi, který vyhrál úvodní dostih mítinku.

Italský překážkový sport se přesunul z Říma do Pisy, kde se postavili na start i dva svěřenci Josefa Váni. Po čtyřech měsících dostihové pauzy se vrátil úspěšně na dráhu reprezentant stáje Joly Soros (Ecosse). Josef Váňa ho vedl v Premio San Raniniero, siepi na 3500 metrů, od startu okolo páté pozice a finišem se v cílové rovině dokázal dostat na třetí místo, 8 délek za vítězným Fastidigrassem s Raffaele Romanem.

O půl hodiny později Josef Váňa ml. usedl v Premio Santa Cristina na 3500 metrů do sedla bílého syna Gentlewave jménem Billy Silver připravovaného svým otcem pro Scuderia Giacobbe. Čtyřletý valach dlouho cválal okolo čtvrté pozic e, ale v poslední čtvrtině dostihu přestával stačit tempu a nakonec doběhl sedmý, asi 17 délek za prvním v cíli. Josef Bartoš si během mítinku připsal dvě druhá místa. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking