Stradivarius goodwoodPozici nejlepšího ultravytrvalce současnosti dnes v Goodwoodu, při prvním dni slavného mítinku Glorious Goodwood, znovu potvrdil šestiletý ryzák z péče Johna Gosdena STRADIVARIUS (Sea The Stars). Jeho cílem byl Al Shaqab Goodwood Cup Stakes (Gr.1, 3+, 3200 m, 250.000 Ł), do jehož listiny vítězů se zapsal již třikrát.

 
V cestě za historicky unikátním čtvrtým úspěchem mu měl stát především tříletý svěřenec Aidana O'Briena Santiago (Authorized), vítěz Irského derby, třetí šancí, ale již vv kurzu 21:1, byl čtyřletý Nayef Road (Galileo), druhý z letošního Gold Cupu v Ascotu, kde však na Stradivaria ztrácel 10 délek.

Atzenim vedený Nayef Road se hned po startu ujal vedení a nasadil velmi svižné tempo, sledován Santiagem, jehož vedl Ryan Moore, zatímco Stradivarius s Frankie Dettorim seděl na čtvrtém místě. Pořadí se nezměnilo až do cílové roviny, nicméně zhruba 300 metrů měl těžkou chvilku Dettori, když se Stradivarius ocitl zavřený za soupeři. Ostřejším manévrem však záhy pro něj našel prostor a jakmile zabral, nebylo o vítězi pochyb. Na pár metrech zlikvidoval náskok Nayef Road, kterému do cíle nadělil ještě jednu délku. Santiago se musel spokojit s třetím místem 1 1/4 délky od Nayef Road.

Odchovanec Björna Nielsena Stradivarius dnešním historickým triumfem získal již 16. vítězství ze 23 startů a přiblížil se hranici 3 miliónu liber zisku.

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking