Fontainebleau TerapenaSe dvěma koňmi se dnes ukázal na závodišti ve Fontainebleau trenér Greg Wroblewski. Vůbec poprvé vyslal na start loňského vítěze Poplerova memoriálu Taranta. Reprezentant stáje Nýznerov skončil pod vedením Jana Faltejska ve steeplechase na 3850 metrů pátý. Výborně si opět počínala Terapena, která skončila v závěrečném dostihu těsně druhá.


Tarant (Bachelor Duke) se při svém prvním startu v západní Evropě popasoval s osmi soupeři v Prix Michel Bouchet na 3850 metrů o 23.000 euro. Do dostihu se vydal s kurzem na vítězství 19,2:1, což ho předurčovalo k doběhu okolo středu pole. Většinu trati absolvoval okolo šestého místa, a po polovině dostihu se dostal do většího kontaktu s vedoucími koňmi. Zaváhání ale přišlo na třetí překážce od konce, kde Tarant hůře skočil a Jan Faltejsek měl co dělat, aby se udržel v sedle. V cílové rovině pak jeden z koní ztratil jezdce a Tarant ještě obsadil páté místo, 19 délek za úspěšným desetinovým favoritem Michto (Balko) s Betranem Lestradem.

Vítězka z Fontainebleau z 25. února Terapena (Belenus) stáje MUDr. Eva Nieslaniková se tentokrát s Janem Faltejskem postavila na start závěrečného dostihu, Prix Jean Paul Bertrand přes proutěné překážky na 3550 metrů o 21.000 euro. Ryzka dostih opět odvodila. Předposlední překážku hůře skočila, ale po absolvování posledního skoku ještě finišovala a nakonec skončila o čtvrt délky druhá. (mze)


Terapena Fontainebleaudruha
Boj v cíli Prix Jean Prat Bertrand. O krk vítězí favorizovaná Candaline (Martaline) s Jamesem Reveleyem, druhá Terapena s Janem Faltejskem a další krk zpět dobíhá Be A Flirt (Refuse to Bend)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking