Loňský vítěz tokijského Copa Republica Argentina  Trailblazer (Zenno Rob Roy) vstupoval  do startovacích boxů BC Turf (gr.1) s velkými ambicemi. Ve velmi rychlém dostihu ovšem žokej Yutaka Take přišel s "banzai" nástupem již v zatáčce do cílové roviny, nad kterým žasl i americký komentátor. Raketové zrychlení třetí  stopou stálo pětiletého hřebce síly, které mu v poslední dvoustovce chyběly a doběhl čtvrtý, což lze i tak považovat za velmi dobrý výkon.

Na domácí scéně si plemeník Zenno Rob Roy (Sunday Silence) udržel i v tomto roce nad Copa Republica Argentina (gr.2, 2500m, 3+) nadvládu, když jeho z pozice jetý 4 l. syn Lelouch zvítězil jistě o 1 1/2 délky v rekordním čase 2:29,9. U nás by to byl jako obvykle hodně dobrý čas na trati o 100m kratší.
Největší pozornost ovšem patřila o týden později klisnám v The Queen Elizabeth II Commemorative Cupu (gr.1, 2200m, 3+ kl) na závodišti Kyoto. V posledních dvou ročnících trumfovala nyní zraněná Snow Fairy (Intikhab), představitelka linie Roberto, zatímco rekordní čas dostihu vyběhla v roce 2001 To the Victory (Sunday Silence) a to 2:11,2.  Když vítězka trojkoruny Gentildonna (Deep Impact) dala přednost Japan Cupu, byla horkou favoritkou ve všech klasikách druhá Verxina (Deep Impact), ale prokletí nezlomila ani tentokrát, když formu postavila na hlavu měkká dráha. Pětiletá Rainbow Dahlia (Brian´s Time) svedla s Verxinou  vítězný souboj o krk a jen o hlavu zpět skončila po dobrém závěru 4 l. Pixie Princess (Deep Impact). Hodně šancové Vhale Capture (Kurofune) a Fumino Imagine (Manhattan Cafe) si z deštěm poznamenanou dráhou neporadily vůbec. Takže do třetice zvítězila představitelka linie Roberto, v podmínkám odpovídajícím čase 2:16,3 a rekord dcery Sunday Silence tak zůstal neohrožen.
Do zmíněného Japan Cupu míří zatím i Arc vítězka Solemia (Poliglote), ale odveta s Orfevre (Stay Gold) by měla být pro domácího hřebce formalitou. Po pravdě řečeno šance na tabuli by klisně dávala jen případná měkká dráha. Tolik šedivá teorie, ale strom života je zelený, toho dostihového obzvláště.
V sobotu měli dvouletí ještě rychlou dráhu, ale favoritům se přesto nevedlo v Kyotu ani v Tokiu. Ve Fantasy Stakes (gr.3, 1400m, 2 kl.) favorizovaná Princess Jack (Daiwa Major) neměla nejlepší průběh a přišla pozdě čtvrtá, takže dostih ovládly reprezentantky linie Mr.Prospector. Vítězná Sound Rihanna (Come Home) vyběhla opravdu rychlých 1:20,8 a pole nechala lehce za sebou o celé 3 délky. V Keio Hai Nisai Stakes (gr.2, 1400m, 2) přinesla neočekávaná změna taktiky, tentokrát postupný útok z hloubi pole, porážku favorizovanému T.M.Inazuma, synovi plemeníka Black Tide, což je starší bratr Deep Impacta. V USA odchovaný Storm Catův vnuk A Shin Top (Tale of the Cat) nechal za sebou o 3/4 délky Lovely Day (King Kamehameha) za rychlých 1:21,2.
Za zmínku stojí i Artemis Stakes (L, 1600m, 2 kl) o týden dříve v Tokiu, ve kterém předvedly pěkný závěr vnučky Sunday Silence, favorizovaná Collector Item (Heart´s Cry) a o 1/2 délky druhá Ayusan (Deep Impact), za velmi slušných 1:33,8.    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking