Merano AlanbrokeTřetí letošní mítink v italském  Meranu přilákal na start trojici koní v přípravě Josefa Váni, ale tentokrát ani jeden z nich nevystoupil na stupeň vítězů. Grilias a Alabrooke pod vedením Josefa Váni ml. skončili shodně na čtvrtých místech.

Zástupce stáje Statek Chyše-Váňa Grilias (Secret´n Classy) byl ve dvou letošních startech v Trevisu třetí a čtvrtý, a tentokrát se objevil v Premio Hilloton (záznam), cross country na trati 3500 metrů. V dostihu skončil čtvrtý, 10 dílek za vítězným spolufavoritem dostihu Wild Speed (Tout Seul) s Rafaele Romanem.

O hodinu později byl v akci dubnový vítěz z Trevisa Alabrooke (Hernando) v Premio Piero Pirelli na 3500 metrů (záznam). I reprezentant stáje Köi Dent se dostal do cíle na čtvrtém místě, s jedenáctidélkovou ztrátou na triumfujícího favorita Sol Invictus (King Charlemagne) opět s Rafaelle Romanem v sedle.

Třetím zástupcem bohuslavského tréninkového střediska v Itálii byl debutující odchovanec hřebčína Schlenderhan čtyřletý Salzach (Monsun). Akvizice stáje Polar-Sportovní služby-Váňa ale zaplatila nováčkovskou daň posledním desátým místem v dostihu.

Dostihový den v Meranu nebyl tentokrát ani moc úspěšný pro české překážkové jezdce. Z trojice Váňa – Bartoš – Myška se dostal mezi tři nejlepší v cíli jen jednou Josef Bartoš druhým místem. (mze)