GrossetoDalší částečně překážkový mítink v Grossetu přilákal také tři české trenéry, kteří sem vyslali celkem devět koní. Dařilo se zejména Josefu Váňovi, jehož Ole Caballero ovládl crosscountry a v hlavním dostihu Listed, siepi Premio Gran Steeple Chase Cross di Grosseto o 23.000 euro, získal zásluhou Toward Glory a Treizora du Pilori druhé a třetí místo. 
Úvodní Premio Siepi D´Autunno (3l., siepi, 3400 m, 16.500 euro, záznam dostihu) patřila začínajícím překážkářům. Velmi dobře si v ní počínal poprvé v Itálii na překážkách startující Fly Filo Fly (Kingsfort) s ž. Janem Kratochvílem v sedle. Akvizice stáje Statek Chyše se větší část dostihu držela v kontaktu s čelem, které ovládala Musique de la Nuit (Vol Nuit) s Raffaelem Romanem. Bělka také v dostihu snadno zvítězila před nejlepším z Faverových koní Aventusem (Zebedee), kterého vedl Sertash Ferhanov. Fly Filo Fly za ním o hlavu obsadil třetí místo. Josefem Váňou ml. vedený Big Fly (Hurricane Run) kolo před cílem přestával stačit tempu a nakonec skončil poslední sedmý s velkou ztrátou na nejlepší.

Vedoucí jezdec italského překážkového šampionátu Josef Váńa ml. si ale spravil chuť hned  v následující jízdě, Premio Gran Steeple Chase Cross di Grosseto - Memorial E. Tagliabue (4+, crosscountry, 4500 m, 16.000 euro, záznam dostihu), kde vedl zástupce Scuderia Aichner SRL Ole Caballera (Sholokhov). S tímto čtyřletým hnědákem již umístěným v grupových dostizích zvítězil totiž po taktice start - cíl. V závěru odrazil útok Embrace Reala (Denon) a dominoval před ním o dvě a půl délky. Mezi předními koňmi se dlouho držel All About Cossio (Cossio) s Marcelem Novákem, v závěrečné fázi dostihu ale udělal několik chyb na skocích a Marcel Novák se jen tak-tak udržel v sedle. Nakonec proběhli cílem na třetím místě, více než osm délek za vítězem. Druhý svěřenec Josefa Váni Strike (Tiger Hill) s Janem Kratochvílem v sedle skončil na šestém místě, přibližně pět délek za All About Cossiem.

Překážkový program mítinku vyvrcholil Premio Gran Corsa Siepi Di Grosseto (Listed, 4+, steeplechase, 3600 m, 23.000 euro, záznam dostihu), kde startovali dokonce čtyři koně v českém tréninku. Vedení se po startu ujal Surin (Belenus) s Marcelem Novákem. Několik překážek absolvoval v klidu, ale bohužel nedlouho poté, co se vedle něho dostal Josef Váňa s favorizovaným Treizorem du Pilori (Axxos), si jeho jezdec spletl kurz dostihu a pro Surina tak dostih předčasně skončil. Vedení se tak ujal Treizor du Pilori a v těsné blízkosti cválala také Toward Glory (Doyen) s Janem Kratochvílem. V kontaktu s nimi se rovněž držel Western Peak (Westerner) s Rostislavem Benšem. Svěřenec Grega Wroblewského ale bohužel ve druhé části dostihu upadl po skoku přes Relco Sud Ovest (Manduro), kterého jezdil Josef Bartoš. V cílové rovině bojovali svěřenci Josefa Váni s Finorasem (Samum) trenérky Melanie Frank. Vítězství tentokrát zůstalo doma a Finoras s Alessiem Pollionim za sebou o půl délky zanechal Toward Glory, která v závěru odsunula Treizora du Pilori na třetí místo (mze).

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking