Pegasus world cup 2019V noci na dnešek se na hustým deštěm promáčené dráze v Gulfstream Parku odběhl třetí ročník Pegasus World Cupu (Gr.1, 4+, 1800 m). Dotace dostihu, která v inauguračním ročníku činila 12 miliónů dolarů a loni dokonce 16 miliónů, letos klesla na 9 miliónů, respektive se rozdělila na 9 pro hlavní dostih a 7 pro nově vypsaný Pegasus World Cup Turf (Gr.1, 4+, 2092 m), konaný, jak název napovídá, na trávě.


Favoritem třetího ročníku Pegasus World Cupu byl vítěz Breeders' Cup Classic Accelerate (Lookin At Lucky), který se v dostihu, na jehož dotaci se skládají jeho účastníci, loučil s dostihovou kariérou před odchodem do chovu. K pozici favorita se dostal nejen díky skvělým výkonům v uplynulém roce ale i zásluhou skutečnosti, že i předešlé dva ročníky patřili koním (Arrogate, Gun Runner), kteří na start nastoupili po vítězství v Breeders' Cup Classic. Vítěz z posledního ročníku Breeders' Cupu se nakonec v noci v Gulfstream Parku z vítězství skutečně radoval, ale jiný. Premianta Breeders' Cup Dirt Mile (Gr.1) CITY OF LIGHT (Quality Road) usadil Javier Castellano za vedoucího Patternrecognition (Adios Charlie), už na konci protější roviny převzal vedení a pak se již jen vzdaloval soupeřům, na které do cíle nastřádal 5 3/4 délky. Accelerate v souboji o druhé peníze prohrál se Seeking the Soul (Perfect Soul), čtvrtý doběhl Bravazo (Awesome Again). Mexická hvězda a držitel tamní trojkoruny Kukulkan (Point Determined), do jehož sedla byl angažován Frankie Dettori, v dostihu mnoho nepředvedl a skončil předposlední.

Svěřenec po dostihu velmi dojatého Michael W. McCarthyho City of Light vítězstvím korunoval kariéru, v níž v žádném z 11 startů neskončil hůře jak třetí. Konto šestinásobného vítěze, který byl jako roček zakoupen v Keenelandu za 710.000 $, se po včerejší 4 miliónové injekci dostalo na 5,662.600 dolarů. Hřebec je synem čtyřnásobného Gr.1 vítěze Quality Road (Elusive Quality), úspěšného mj. ve Florida Derby či Metropolitam Handicapu, otce tří vítězů na Breeders' Cupu. Matka Paris Notion (Dehere), polosestra Gr.1 vítězky Fabulous Fast, již dala dva v blacktype dostizích umístěné potomky, City of Light je jejím prvním stakes vítězem.    Na trávě v Pgeasus World Cup Turf se prosadil druhý favorit BRICKS AND MORTAR (Giant's Causeway) s Iradem Ortizem, který v oblouku před cílovou rovinou se zvenčí posunul k čelu, v cílové rovince převzal vedení a jistě triumfoval před irskou svěřenkyní Aidana O'Briena Magic Wand (Galileo), která v tuhém boji o druhé místo zdolala šestiletého Delta Prince (Street Cry) s Frankie Dettorim.  Favorizovaný Yoshida (Heart's Cry) absolvoval většinu dostihu na konci v pole, v oblouku šel dopředu a v cílové rovině nastoupil zvenčí ke slibnému útoku, ale nakonec stačil jen na šesté místo. Neuspěl ani japonská Aerolithe (Kurofune).

Vítězný Bricks ans Mortar, který se v prosinci vrátil na dráhu po 14 měsíční přestávce, je synem nejúspěšnějšího Storm Catova syna v chovu Giant's Causewaye a Gr.2 umístěné Beyond the Waves (Ocean Crest), která po úspěšné kariéře ve Francii odešla do USA, kde též dosáhla na grupové umístění.  Před Bricks and Mortar už dala 4 blacktype koně včetně Gr.3 vítězky Emerald Beech (Maria's Mon).
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking