ChantillyDva dvouletí zástupci stáje Pegas dnes startovali na dráze ve Vichy. Více zaujala Cassie, která doběhla šestá. Ale podobně jako debutující kolega Signum, který skončil poslední, neměla štěstí na průběh dostihu.

Archův syn Signum se postavil na start Prix Tripolette na trati 1400 metrů spolu s dalšími jedenácti dvouletými koňmi. Neměl jednoduchý start, po vyběhnutí z boxů mu zkřížil cestu jeden ze soupeřů, bělouš Fort Saint Jean (Aussie Rules). Pak se ale podařilo jezdci Forésimu dostat hnědáka na bariéru. Většinu trati tak absolvoval svěřenec trenéra Wroblewskiho ve  středu pole. V cílové rovině ale nedokázal se soupeři držet krok a jezdec ho již posledních 200 metrů nevyjížděl. Signum byl klasifikován na posledním místě, asi 18 délek za vítězným Winter Springs (Stormy River).

Dcera vítězky Oaks Catoffle, čtvrtá z Ceny chovatelského centra Fitmin Cassie (Alexandros), startovala v Prix de Busset na trati 1400 metrů. Jezdec Fóresi s ní dobře odstartoval a usadil klisnu ve druhé stopě v přední linii. Záhy se ale na ni začali soupeři z obou stran mačkat a klisna se propadla dozadu. Bohužel dvouletí koně hodně bočili i v cílové rovině a Cassie neměla dlouho volnou cestu vpřed. Když se jí uvolnila stopa, neměla již akceleraci na nejlepší a v posledních 150 metrech nebyla vyjížděna. Cílem proběhla na šestém místě, 9 délek za vítěznou Texalilou (Sunday Break). (mze)