Merano rovinaKromě Trip to Rhodose, který obsadil ve francouzských Listed těsné druhé místo, startovali i další zástupci českých tréninkových centrál v zahraničí. Dvou vítězství docílil ve Francii nečekaně trenér Albrecht a umístění přivezli z Itálie svěřenci trenéra Váni a z Německa trenéra Vinklárka.

Trenér Jürgen Albrecht se zúčastnil se zástupci stájí Holubová a All 4 Blondes dvoudenního mítinku ve francouzském Divonne-les-Bains a slavil tam velké úspěchy. Nejprve v neděli potvrdila stoupající formu naznačenou druhým místem počátkem července v Hamburgu pětiletá Delegation (Mount Nelson), která v dostihu kategorie D, Grand Prix de Divonne, zvítězila pod vedením Cyrille Stefana o 6 délek na vytrvalecké trati 2400 metrů a své majitelce vydělala 10.000 euro. A včera vstoupil do sezóny vítězstvím  sedmiletý Salvador (Monsun), který v handicapové Prix Boutique Devernois kat. G na 2400 metrů zvítězil za podpory Maxima Pecheura o dvě a půl délky. Úspěšný den trenéra Albrechta stvrdil  Kool and the Gang (Elusive City) v Prix Central Park na sprinterské trati 1200 metrů,  kde doběhl nedaleko pátý. Svěřenci Jürgena Albrechta získali ve Francii během dvou dnů 15500 euro.

V italském Meranu, kde se běhalo po dva dny mítinku, pochopitelně nechyběli zástupci tréninkových středisek rodiny Váňových a dva koně sem vyslal i František Holčák. V sobotu získali dotovaná umístění  Journey (Shirocco) v siepi Premio Sharstar na 3000 metrů, který doběhl o 2 délky druhý za vítězným Big Ro s ž. Josefem Bartošem, a v další siepi Premio Tatti Jacopo obsadil třetí místo Windfinder (Shirocco). O nedělním dostihovém dnu v Meranu se dostal nejvýše Ange Guardian (Banyumanik), třetí o 3 délky za vítězem v Premio Dolomiti Patrimonio Unesco.  V Crosscountrry Premio Raffaele Ammirato doběhl na čtvrtém místě Priory Bay (Lear Fan). V sedlech všech koní Váňových byl Jan Kratochvíl.

V neděli se také běhalo v německém Bad Harzburgu, kam vyslal René Vinklárek sedmiletého Southern Dancera (Areion). Sedmiletý hnědák podal svůj nejlepší letošní výkon, když pod vedením Reného Piechulka s nejvyšší hmotností  64 kilograny doběhl o třičtvrtě délky druhý. (mze)