japan cup 2018Hrdinkou letošního The Japan Cupu (Gr.1, 3+, 2400 m, 574,320.000 jenů) se stala tříletá ALMOND EYE (Lord Kanaloa), která pod francouzským žokejem Christophe Lemairem proměnila ve vítězství šestý start v řadě, když distanci 2400 metrů zaběhla za neuvěřitelných 2:20,6.


O ďábelské tempo se postaral čtvrtý favorit dostihu, lošký vítěz japonského St. Legeru Kiseki (Rulership), kterého Yuga Kawada poslal hned po startu do vedení. V tempu, které nasadil první a dosud jediný Gr.1 vítěz z matky po Deep Impact (Sunday Silence), se oba evropští zástupci drželi na chvostu - Thundering Blue (Exchange Rate) cválal poslední, Capri (Galileo) jen o dvě místa před ním. Kiseki dokázal nasazené tempo a vedení udržet do cílové roviny, tak však rozbalila finiš za ním cválající desetinová favoritka Almond Eye a dostih o 1 3/4 délky rozhodla pro sebe. Třetí skončil vítěz Osaka Hai (Gr.1) a druhý z loňského derby Suave Richard (Heart's Cry), který však na Kisekiho ztrácel už 3 1/2 délky, krk za ním skončil čtvrtý obhájce loňského vítězství Cheval Grand (Heart's Cry). Thundering Blue skončil 10., Capri o místo za ním.

Almond Eye, která letos vyhrála již japonské 1000 Guineas i Oaks a přemožitele našla jen jednou v loňském debutu, pochází z prvního ročníku úspěšného sprintera Lorda Kanaloa (King Kamehameha), jemuž se povedl fantastický start v chovu a na Shadai Farm se již dvojkou za Deep Impactem. Matka Fusaichi Pandora (Sunday Silence) zvítězila v Queen Elizabeth II Commemorative Cupu (Gr.1) a doběhla druhá v Oaks (Gr.1). Bába Lotta Lace (Nureyev), narozená v USA, je dcerou excelentní chovné klisny Sex Appeal (Buckpasser), matky šampiónů Try My Besta (Northern Dancer) a El Gran Senora (Gr.1) ale také jejich pravého bratra Northern Guest, šampióna plemeníků v Jižní Africe a otce u nás dříve působícího Black Pota. (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking