Epsom oaks 2020Nejnovější vydání The Longines World's Best Racehorse Rankings uvedlo na trůn nejlépe hodnocených koní na světě nové jméno - vítězstvím v Coral Eclipse Stakes (Gr.1), v němž snadno zdolal famózní Enable (Nathaniel), se na něj usadil pětiletý hřebec Godolphinu Ghaiyyath (Dubawi). Je hodnocen 127 librami.

 
O dvě libry méně má další z anglických koní Stradivarius (Sea The Stars), 124 librami jsou hodnoceni japonská Almond Eye (Lord Kanaloa) a australský Nature Strip (Nicconi).

Mimořádně zajímavá jsou však aktuální ocenění nejlepších tříletých koní, kteří mají v čele dvojici koní se shodným ratingem 122 liber. Těmi handicapeři ocenili jak výkon japonského Contrail (Deep Impact) v tamních 2000 Guines a Derby, tak i suverénní demolici soupeřek v podání irské Love (Galileo) v Epsom Oaks. O libru méně než tato dvojice dostal nejlepší americký tříletek, vítěz Belmont Stakes (Gr.1) Tiz The Law (Constitution), zatímco působivý vítěz Epsom Derby Serpentine (Galileo) získal jen 120 liber. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking