DelightMyFire LovenNejvětší překážkový mítink v Polsku přinesl v hlavním dostihu, Velké wroclawské na trati 5000 metrů, velký úspěch našemu turfu. Koně českých trenérů totiž v něm obsadili první tři místa. Po suverénním výkonu zvítězila podruhé v  největším polském překážkovém dostihu svěřenkyně Radima Bodláka Delight My Fire, která dominovala před Paretem a Izynkou. V sedle úspěšné zástupkyně DS Pod Buchlovem byl Niklas Lovén.


Pět domácích koní a tři zástupci českých stájí - taková byla sestava kandidátů letošního ročníku největšího polského překážkového dostihu,
Wielke Wroclawske - Nagroda Portu Lotniczego Wroclaw (5+, steeplechase, 5000 m, 175.000 zl, záznam dostihu). Pozici favorita dostihu si vysloužil za vítězství v dostihu Crystal Cupu a trialu na Velkou wroclawskou Registanin syn Reki (Look Honey), ale ten nebyl v dostihu příliš vidět a nakonec se musel spokojit až s pátou příčkou. Od startu udávala tempo dostihu vítězka ročníku 2015 a loni druhá Delight My Fire (Way of Light), ke které se do dvojice v průběhu dostihu přidal domácí Netto (Kornel). Ten na chvíli dokonce cválal před Delight My Fire. V posledním oblouku ale již měla Delight My Fire náskok na pole soupeřů, ze kterého se posléze vydělil rovněž výborně jdoucí Pareto (Rainbows For Life). Ten se pokoušel na klisnu po absolvování poslední překážky zaútočit, ale ta měla dost sil a o jeden a půl délky triumfovala. Úspěch českých koní stvrdila třetím místem Izynka (Look Honey), která za sebou zanechala čtvrtého Netta a pátého Rekiho. Delight My Fire letos zvítězila poprvé, ale celkově už tirumfovala v překážkových dostizích devětkrát.

Prvním z vrcholů odpoledne byl největší polský dostih přes proutěné překážky, Wielka Partynicka (4+, proutěné překážky, 4200 m, 70.000 zl, záznam dostihu), kde polovinu startovního pole tvořili představitelé českých stájí. Trenér Olehla měl v dostihu dokonce tři své svěřence a jeden z nich, Taurito (Tiger Cafe) s Lukášem Matuským, se dlouho staral s velkým náskokem na šest soupeřů o tempo v dostihu. Půl kola před cílem ale už nepřidával a záhy se přes něho dostali dva soupeři. Jedním z nich byla svěřenkyně trenéra Rogowského Isuzu (Rhodesian Winner), která pod vedením Pavla Peprny v cílové rovině bez problémů zvítězila o dvě délky před nejlepším z českého kvarteta, Le Grandem (Grand Presidium) s Marcelem Novákem. Třetí místo, ale již devět délek zpět, získal nejlepší ze svěřenců MVDr. Olehly Nechius (Jape), který odsunul Taurita na čtvrté místo. Masha (Security Risk) doběhla do cíle na posledním sedmém místě.

Prvním překážkovým dostihem odpoledne byla Nagroda Toru Wyscigoweho v Pardubiciach (3l., proutěné překážky, 2800 m, 18.000 zl, záznam dostihu). V něm startovali také dva mladí čeští proutěnkáři, Society Solvent (Tiger Cafe) a Araayo (Arcano). V desetihlavém poli ale skončili sedmém resp, osmém místě. O vítězství v dostihu usilovali v tuhém boji dva koně, z nichž nakonec o hlavu dominovala Dallina (Ruten) před Rubinerem (Golden Tirol),  který patří stáji Vasury Kolesa a je připravovaný Robertem Swiatekem.

V závěrečném překážkovém dostihu mítinku, Nagrodě Stajni Wyscigowej Kolesa (4l., steeplechase, 3800 m, 18.000 zl, záznam dostihu) se prosadila domácí Irga (Nowogrodek) o délku před Turonim (Turgeon) trenéra Polese a na třetím místě dostih dokončila nová akvizice ve stáji Grega Wroblewskiho čtyřletá Western Perk (Westerner). (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking