wroclaw4Poněkud méně koní v českém tréninku, než jsme byli v poslední době zvyklí, se dnes odpoledne zúčastnilo důležitého mítinku ve Wroclawi, jehož vrcholem byla hlavní zkouška na zářijový vrchol zdejší překážkové sezóny, Velkou wroclawskou. V dramatickém souboji čtyř koní o vítězství se prosadil v Polsku připravovaný reprezentant stáje Wrbna Racing Reki s Niklasem Lovénem v sedle. Do Česka dnes putuje pouze jedno vítězství zásluhou Mashy a am. Michala Mikšovského. 


Úvodní Nagroda 18.000 zl (3l., proutěné překážky, 2800 m, 18.000 zl, záznam dostihu) byla měřením šesti domácích tříletků se svěřencem trenéra Bodláka Araayem (Arcano). Na překážkách debutujícího zástupce stáje U krále Matyáše, UH vedl ž. Marcel Novák po většinu dostihu na pátém místě v roztaženém poli a stejné místo obsadil hnědák i v cíli. Na suverénní vítězku Dallinu (Ruten) ztrácel Araayo v cíli více než 30 délek. Z pěti českých jezdců byl v dostihu nejúspější Dušan Andrés, který v sedle Rubinera (Golden Tirol) trénovaného R. Swiatekem pro stáj Vasury Kolesa projel cílem na třetím místě.

Čtveřice koní v českém tréninku startovala v Nagrodě 14.000 zl (4+, proutěné překážky, 3800 m, 14.000 zl, záznam dostihu) a hrála v ní podstatnou úlohu. Nejprve vodil dostih nový svěřenec MVDr. Olehly Taurito (Tiger Cafe) s Lukášem Matuským v sedle, ale bohužel kolo před cílem je potkal pád. V posledním oblouku se tlačila do čela další svěřenkyně trenéra Olehly Masha (Security Risk) DS Dvorce, která také zavedla pole do cílové roviny. Po absolvování poslední překážky na ni ještě útočil Le Grand (Grand Presidium) s ž. Novákem, ale teprve potřetí startující a dosud nevítězná Masha už si prvenství nedala vzít a vyhrála o dvě délky. Surin (Belenus) trenéra Polese skončil poslední sedmý.

Nagroda 18.000 zl (4l., steeplechase, 3800 m, 18.000 zl, záznam dostihu) byla problematickým dostihem, když z pěti startujících se dostali do cíle jen dva koně. Mezi těmi, kteří dostih nedokončili, byli svěřenci trenéra Hrudky Dark Vader (October) s Janem Odložilem a Madam Percy (Sir Percy) s Lukášem Matuským. Snadným čtyřdélkovým vítězem dostihu se stala klisna trenérky Wroblewské Galerianka (Royal Court) podporovaná Niklasem Lovénem před Turonim (Turgeon) trenéra Polese s Pavlem Složilem v sedle.

Hlavní chod programu mítinku, Wroclawska Trial - Nagroda Portu Lotniczego Wroclaw (5+, steeplechase, 4200 m, 20.000 zl, záznam dostihu) absolvovalo osm koní a všichni z nich dokázali přejít kurs dostihu. Po překonání poslední překážky usilovala o vítězství čtveřice koní, ze kterých měl nejvíce sil červnový vítěz Crystal Cupu, Registanin syn Reki (Look Honey) , kterého Niklas Lovén dovedl k půldélkovému triumfu nad Nettem (Kornel). Blízko byla i nejúspěšnější zástupkyně českách stájí Ponsettia (Egerton), kterou dělilo od druhého místa půl délky. Starbuck (Tiger Cafe) s Marcelem Novájkem doběhl šestý, zatímco Nechius (Jape) s Michalem Mikšovským výsledkovou listinu uzavřel. 

Nagroda Habany 16.000 zl (5+, steeplechase, 3600 m, 16.000 zl, záznam dostihu) měla v šestihlavém poli dva koně v českém tréninku. O vítězství se snažil Cotton Eye Joe (Look Honey) s Lukášem Matuským, ale nakonec o délku a čtvrt dominovala domácí Ismina (Needham´s Fort), kterou vedl žokej Marcel Novák. Třetí Modřín (Egerton) vedený Martinem Liškou sledoval vítěze s patnáctidélkovým odstupem v cíli. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking