Italské dostihové závodiště v Meranu, oblíbená destinace českých překážkových koní, je podle zpráv z apeninského poloostrova v ohrožení. Společnosti provozující závodiště Merano Maia podle těchto zpráv hrozí krach. V úterý se konala valná hromada, která se pokouší odvrátit nepříznivou situaci navýšením základního jmění, o úspěšnosti tohoto kroku ale v Itálii nepanuje moc velké přesvědčení.

Do nepříznivé finanční situace se Merano dostalo především díky nesplněným finančním závazkům ze strany UNIRE a ASSI, odráží se v něm i celkový stav italského turfu. V italském parlamentu probíhají diskuze o návrzích na reorganizaci turfu a jeho privatizaci (se státní pomocí v přechodném období), ale zatím bez konkrétnějších výsledků.

V minulých dnech italský ministr zemědělství oznámil, že turfu bude na rok 2013 přidělena částka 250 miliónů euro, zatím bez bližšího určení, kam budou tyto prostředky směřovat, konkrétně jaký podíl půjde do cen dostihů, kolik budou činit příspěvky závodištím, provoz dostihové autority či zda tato částka bude zahrnovat i krytí neuhrazených dotací z letošního roku.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking