aigle scSkvělý výsledek tříletého Aigle Vaillanta (Wings of Eagles) i bojovný projev dvouletého Devil in Pink (Footstepsinthesand) potěšili českého diváka, sledujícího čtvrteční starty dvou es stáje Lokotrans na dráze v Saint-Cloud. Starší z obou zástupců růžovobílých barev v ceněné Classe 1 s přehledem získal letošní již 205. vítězství českého koně v zahraničí, mladší dlouho bojoval o tabulový úspěch na listed scéně. 

 
Do letošní sezóny vstoupil Aigle Vaillant velmi pohledným triumfem v Classe 1 na 2200 metrů v Lyonu a ukončí ji dalším triumfem ve stejné kategorii. Po čtyřech startech v listed dostizích, v nichž získal jedno čtvrté a jedno páté místo, získal suverénní start-cíl vítězství v dostihu na nejkratší distanci, jakou dosud absolvoval. V mílové Prix Ajax (3, 35.000 €, záznam) neměl pod Theo Bachelotem žádný problém a do cíle dorazil s náskokem 2 1/2 délky před domácí Montmirail (Literato).

Dvouletý Devil in Pink se po pátém místě v Chantilly pokusil znovu o úspěch na listed scéně v Prix Herod (L, 2, 1400 m, 30.000 €, záznam) a svým bojovným projevem zanechal dobrý dojem. Martin Laube jej držel ve středu pole při bariéře, v cílové rovince měl malý incident, poté se pokusil proklouznout podél bariéry a dlouho statečně bojoval, i když to nakonec stačilo jen na šesté místo. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net