Andoins2I po skončení tuzemské sezóny nadále pokračují výjezdy českých koní na zahraniční dráhy. V pátek se naši koně ukázali na dvou závodištích - v italském Trevisu, kde startovali překážkoví koně, a ve francouzském Chantilly, kde se v jednom dostihu střetli dvě jedničkové hvězdy stáje Lokotrans.

 
Úspěšnější byli překážkoví koně, kteří z Trevisa vezou dvě vítězství. Nejprve pětiletý IGOR (Tai Chi) ze stáje Jokr-Váňa, připravovaný Josefem Váňou starším, snadno o 4 délky ovládl Premio Associazione Arma di Cavallieri (pp, 4+, 3000 m, 8.000 €, záznam) a poté ANDOINS (Kapgarde) ze Scuderie Aichner nadělil soupeřům dvanáctidélkovou lekci v Premio Quasi Cupu (stch, 5+, 3500 m, 9.000 €, záznam), v němž třetí místo obsadil Boule de Neige (Davidoff). V sedlech obou vítězů byl Josef Bartoš.

V úvodním dostihu dne, proutěnkách pro tříleté Premio Treviso (3000 m, 9.900 €, záznam), debutoval Waldspirit (Charm Spirit) Josefa Váni staršího pátým místem.

Nejzajímavějším z trojice českými koňmi obsazených dostihů na all-weatheru v Chantilly byl ten poslední -  Prix du Carrefour des Hautes Coutumes (Classe 2, 4+, 1400 mAW, 27.000 €, záznam), v němž se střetli Jir Sun (Shamardal) a Lailaho (Stormy Jail). Ani jeden neměl ideální průběh, z lepší pozice útočící Lailaho s Martinem Laubem vybojoval útokem po bariéře páté místo, silný finiš Marií Velon vedeného Jir Suna stačil jen na sedmou příčku.    

V Chantilly startovali i dva koně trenérky Janáčkové Koplíkové, ale tříletá Choice French Bay (French Navy) v Prix du Bois d'Enfer (3, 1400 mAW, 16.000 €, záznam) ani stejně starý Fantabulous (Olympic Glory) v Prix du Bois Brandin (3, 1400 mAW, 23.000 €, záznam) na dotované umístění nedosáhli. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net