Rate nancyNa dvou francouzských drahách běhali v sobotu čeští koně a na obou se jim podařilo získat dotované umístění. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhl šestiletý zástupce DS Pegas Rate (Reliable Man), který po aktivním průběhu bojoval o vítězství ve steeplechase Prix des Cristalleries Daum (5+, 4200 m, 23.000 €, záznam).

 
Svěřenec Dalibora Töröka, vedený Benjaminem Gelhay, v závěru ohrožoval vedoucí GINOTU (It's Gino), nakonec však skončil o půl délky druhý. Za peníze byl i druhý český zástupce v dostihu Quinze de la Rose (Turtle Bowl) ze stáje Evy Píšťkové, který s Janem Faltejskem finišoval pátý.

Dvojice tříletků trenérky Janáčkové Koplíkové Fortune Gold (Estidhkaar) a Ballerina (Taareef) se v handicapu Prix du Technopole de Brabois (3, 1400 m, 20.000 €, záznam) na dotované pozice nedostala a skončila na sedmém, respektive devátém místě.

Bohatě dotovaný Quinté+ handicap Prix des Arenes de Lutece (Classe 2, 3+, 1600 m, 53.000 €, záznam) v Longchamp byl cílem pětiletého Partenita (Invincible Spirit), který po neúspěchu v listed tentokrát zabodoval a veze do Bošovic čtvrrté peníze. (miv)  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net