Crystal cup 2023Triumf v hlavním dostihu díky svěřenci Ivany Porkátové, dvě vítězství koní připravovaných jejím partnerem Gregem Wroblewským a odškodnění Ztracenky za uzmuté pardubické vítězství po chybě v kurzu dostihu - to byly hlavní české tóny předposledního letošního mítinku v polské Wroclawi, který opět potvrdil sílu české překážkové scény.

 
V hlavním dostihu, 172 tisíc zlotých dotovaném Crystal Cupu (5+, 5500 m) se po nádherném souboji s Molly Power (Soldier Hollow) o krk prosadil Niklasem Lovénem vedený osmiletý valach Ivany Porkátové HER HIM (Kendargent), který po Velké wroclavské získal i druhý z polských překážkových vrcholů. Úspěch českých barev doplnil třetí Gap Pierji (Kapgarde).
 


Padělecký tým se radoval i z dalších dvou vítězství v rámcových dostizích, která získali svěřenci Grega Wroblewského v barvách Wieslawa Jakuba Kartuse. V proutěnkách pro tříleté Nagroda Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego (3000 m, 40.000 zl, záznam) se jistě o 3 délky prosadila RUNA (Seabhac) s Markem Stromským, steeplechase Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego (4+5, 4000 m, 50.000 zl, záznam) s pouhými čtyřmi účastníky suverénně ovládl PRETTY KING (Bathyrhon) s Janem Faltejskem. 

Čtvrté české vítězství pak v závěrečné Nagrodě Masiniego (stch, 5+, 4000 m, 24.000 zl, záznam) získala ZTRACENKA (Pop Rock) ze Stajně Corinne trenéra Popelky, kterou vedl Jan Odložil. Dlouhých 18 délek zpět finišoval druhý Sophist (The Bogberry) a český raz-tři doběh zkompletoval Dumon Roclay (Lucayan). 

Jediným překážkovým dostihem, který se nestal kořistí koně v českém tréninku, byla úvodní Nagroda 20000 (pp, 4+. 3600 m, záznam), ve které Gregova svěřence Ambrosia (Amaron) o 2 1/2 délky zdolal Janem Faltejskem vedený JADMIR (Voiladenuo), kterého pro stáj Jakuba Kartuse připravuje trenér Palczynski. 

Oaks vítězka na grupové scéně

Neděle přinesla i jeden velmi zajímavý start českého koně v grupovém dostihu. Dva a půl měsíce po vítězství v Oaks zamířila na francouzskou blacktype scénu ryzka rodiny Nieslaniků Beauty Approach (New Approach), která v silné konkurenci Prix Belle de Nuit (Gr.3, 3 kl., 2800 m, 80.000 €, záznam) podala velmi solidní výkon a s Tony Picconem doběhla sedmá, byť 17 1/2 délky od vítězky, nicméně před čtyřmi blacktype klisnami. (miv)
 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net