Azov listedPrvní letošní start v Česku trénovaného koně v rovinovém blacktype dostihu nepřinesl úspěch. Tříletý Azov (Invincible Spirit) ze stáje Viktora Timošenka dnes v listed Prix Ronde de Nuit (L, 3, 1100 m, 55.000 €, záznam) skončil sedmý, aniž by se v závěru pokusil se soupeři bojovat.

 
Svěřenec Václava Luky mladšího odskakoval z vnějšího boxu, ihned po startu se dostal do vedení a postupně přešel z vnějšku až k bariéře. V polovině dostihu stále vedl a vypadal velmi nadějně, když přes něj přešli první dva koně, Soumillon, který jej do té doby jen lehce pobídl, položil ruce, postavil se ve třmenech a ohlížel se, jakoby se ujišťoval, že je kůň v pořádku. Ten pak bez podpory jezdce došel do cíle na sedmém místě.

Jak nám později sdělil trenér Luka, důvodem Soumillonova počínání byla opravdu obava ze zranění na zadní končetině a Azov bohužel skutečně po dostihu měl ranku na zadní noze. "Nevypadá nijak vážně, po dostihu nekulhal, ale bezprostředně po dostihu se to nikdy plně neprojeví," uvedl pro naše stránky trenér, který dnes v Chantilly chyběl a byl odkázán na zprostředkované informace. Dostih vůbec v něm nezanechal dobrý dojem. "Bál jsem se hluboké půdy a vůbec jsem nepochopil, proč jej Soumillon po startu vzal přes celé pole k bariéře. To jej muselo stát hrozně sil, které se v takovéhle konkurenci rozdávat nedají."

Brilantní finiš z konce sedmnáctihlavého pole po zaváhání na startu předvedl v Prix du Noyer (Classe 3, 4+, 1900 mAW, 21.000 €, záznam) druhý Lukův svěřenec Ideal King (Sidestep) stáje Leram s Eddy Hardouinem, k zisku dotované pozice mu ale scházel nos a skončil šestý. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net