Azov2Tříletý svěřenec Václava Luky mladšího Azov (Invincible Spirit) zítra startuje v Chantilly. S podporou šampióna Christophe Soumillona v sedle se postaví jako letos první v Česku trénovaný kůň na start rovinového listed dostihu - Prix de Ronde de Nuit (3, 1100 m, 55.000 €) aby napravil předešlý nepovedený start.

 
Podle Klasifikace nejlepší dvouletek loňské sezóny před měsícem absolvoval v Cagnes-sur-Mer sezónní debut, po mizerném průběhu vybojoval v silné konkurenci hezkým finišem čtvrté místo v Classe 1. Zítra v Chantilly jej čekají ještě silnější soupeři. Z jedenáctičlenného pole vyčnívá Frankelova dcera Kalahara,která loni zvítězila v Gr.3 Prix d'Arenberg a sezónu zakončila třetím místem v Gr.2 Criterium de Maisons-Laffitte. V poli jsou ještě další tři koně umístění v blacktype dostizích, jejich francouzská hodnocení jsou ale maximálně o 1 kg vyšší než rating Azova.
Dostih startuje ve 14.05 a lze jej volně sledovat po bezplatné registraci na www.france-galop.com. (miv)

Nepřehlédněte: Zoriana odešla do chovu. Prvním partnerem slovenské šampiónky bude napajedelský Pouvoir Absolu    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net