MeranoZ dnešního mítinku v Meranu vytěžili čeští zástupci dvě vítězství a pět umístění, ale v hlavním dostihu, Premio Piero e Franco Richard (Gd-3, 4+, steeple, 3900 m, 30.000 €, záznam) se Prince d'Orage (Tirwanako) a Josef Bartoš a také Cheap Thrill (Ramonti) s Janem Kratochvílem do cíle nedostali kvůli hromadnému pádu čtyř koní.


Josef Bartoš byl s Prince d'Orage na vedoucí pozici, ale ten špatně skočil a přes něho popadali další tři koně. V dostihu tak pokračoval osamocený Big Riot (Flatter) s Dominikem Pastuzskou. Přestože tento kůň Lydie Olisove hůře skákal, připsal si vítězství. Daleko za ním projel cílem jako druhý a poslední Leonardo da Vinci (Style Vendome), na něhož Raffaele Romano znovu po pádu nasedl. 

Josef Bartoš a trenér Josef Váňa ml. si ale dnes připsali dvě vítězství. Nejprve v Premio Associazione Arma di Cavalleria (5+, cross country, 5000 m, 15.000 €, záznam) zvítězil o necelé čtyři déllky BRUNCH ROYAL (Sunday Break) před tréninkovým kolegou Power Zarem (Desert Prince) s Janem Kratochvílem v sedle. Čtvrtý skončil Tamas (Royal Court) s Niklasem Lovénem. 

Další společné vítězství týmu okolo majitele Josefa Aichnera se odehrálo v prodejní Premio Ocean (4+, siepi, 3000 m, 12.000 €, záznam) kde roli favorita potvrdil pětidélkovým vítězstvím CHICAGO (Montjeu). Thirteen Diamonds (Diamond Green) s Janem Odložilem na třetím místě zaostali za ním o sedm délek. 

Překážkový program zakončila Premio Valgano (3l., siepi, 3000 m, 13.200 €, záznam) pro tříleté koně. Minuit (Dream Well) byl škrtnutý a dostih nakonec dokončili jen čtyři koně. Dlouho se držel v kontaktu s čelem poprvé v Itálii startující Mike of Jape (Age of Jape) a Niklas Lovén, ale nakonec skončili na třetím místě necelé čtyři délky za vítězem. Mr Kossak (Ruten) s Ivanem Cherchim v sedle výsledkovou listinu na čtvrté příčce uzavřel již s velkým odstupem.

Trenér Josef Váňa ještě vyslal dnes do francouzkého Vittelu Colpo di Stato (Stormy River) s Janem Faltejskem do Prix de la Source des Demoiselles (5+, handicap, prout. překážky, 17.000 €, 3800 metrů), ale s nejvyšší hmotností v poli skončili v dostihu poslední. (mze)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking