Falcon Baby Lika poOaksFALCON BABY (na snímku z Karlových Varů) po českém Oaks ovládla i slovenskou analogii dostihu a ve Velké ceně Rádia SiTy - 27. Slovenském Oaks (Listed, 3 l. kl., 2000 m, 20.000 €) zvítězila pod vedením ž. Piotra Krowického dokonce ještě větším rozdílem než před pěti týdny v Karlových Varech. Majitelka Hana Horčičková tak může slavit čtvrté vítězství v Oaks, protože loni dokázala vyhrát obě Oaks i Dylanka.


V devítihlavém poli se o tempo starala hrdinka Jarní ceny klisen Rikoleta (Rajsaman), za kterou poslal Piotr Krowicki svěřenkyni trenérky Vocáskové Falcon Baby (Sir Percy), zatímco na konci kompaktního pole cválala sedmá z Českého derby a čtvrtá z Oaks Nikeandnemesis (Xtension). Ještě před koncem posledního oblouku žokej Krowicki posunul Falcon Baby do čela a za ní vyrazila Nikeandnemesis. Chlouba stáje 3 hearts Falcon Baby si druhý klasický triumf nenechala vzít a dominovala o tři a půl délky před svěřenkyní trenéra Seménky Lady Roseburg (Authorized), která tak vlastně oplatila porážku Nikeandnemesis z Karlových Varů. Slovenské Oaks skončilo velkým úspěchem českých stájí a trenérů, jejichž klisny obsadily tři nejvyšší místa v dostihu. Nejúspěšnější ze slovenských klisen byla O'Ffensive (Anodin), která se vracela na dráhu po více než čtyřech měsících přestávky od třetího místa v Ceně trojročných kobýl. Jarní klasická vítězka Rikoleta skončila až šestá. Trenérka Helena Vocásková slaví už šesté velké vítězství v aktuální sezóně a celkově má na svém kontě sedm úspěchů v klasických dostizích.
 

Falcon Baby byla zakoupena na Tattersalls Ireland Yearling Sale 15.000 euro. Jejím otcem je hrdina Epsom Derby Sir Percy (Mark of Esteem). Matka Ballerina Blue (High Chaparral) zvítězila jako dvouletá a její hodnotu jakožto chovné klisny dělá nejen její polobratr Blue Canari (Acatenango), který dokázal zvítězit ve Francouzském derby a kromě toho se dvakrát umístil na třetím místě v Listed. Úspěšnými sourozenci Balleriny Blue jsou totiž i vítěz Listed Ben Marshall Stakes a třetí ze dvou dostihů grupy 2 vč. Celebration Mile Blue Ksar (Anabaa) a třetí z Gr. 3 Prix du Lys Crapabble (Unfuwain). Falcon Baby má nyní na svém kontě 12 startů s 5 triumfy a 5 umístěními. Kromě dvou úspěchů v klasických Oaks se třikrát umístila v nejvyšší společnosti včetně třetího místa v Listed Ceně zimní královny.

Druhé české vítězství v Bratislavě se dnes zrodilo v Cene Camilla (3+, II. kat., 2600 m, 4.000 €), kde získala sedmé vítězství své kariéry svěřenkyně trenérky Záhorové RAVIELLA (Pop Rock), která byla v jedenáctihlavém poli jedním ze dvou vyslanců českých tréninkových středisek. Raviella si pod taktovkou Michala Hroudy po aktivním průběhu dostihu připsala svůj třetí triumf ve Starém Háji o dvě délky. Balleroy (Le Havre), který se pod vedením Martiny Havelkové větší část dostihu podíílel na tempu, skončil šestý. (mze)

N19 raviella2    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking