wroclaw4Polský překážkový sport čeká už tuto neděli na závodišti v Partynicích vrchol sezóny, kterými jsou oba nejdůležitější testy, steeplechase Velká wroclawská a proutěnkářská Velká partynická. Obou dostihů se zúčastní zástupci českých tréninkových středisek, ale tentokrát je jich méně, než tomu bylo v posledních sezónách.


Dříve, tedy v 15:15 hod, přijde na řadu Wielka Partynicka o 70.000 zlotých na trati 4200 metrů. Mezi sedmi adepty dostihu jsou pouze dva čeští koně. Kromě Le Granda (Grand Presidium), který byl v loňské edici dostihu druhý a letos tu startoval jen jednou a doběhl druhý s velkým odstupem za domácím Trimem (Belenus), je to také z tréninku Radima Bodláka poprvé na dostihy cestující Kifayya (Intikhab). Do sedla reprezentanta stáje Monte Negro přijede z Francie Sertash Ferhanov. Kifayya naposledy startoval koncem června v Meranu a na zdejší dráze se zatím ukázal jen jednou - před více než třemi roky tu byl druhý ve steeplechase.

Pětikilometrová Wielka Wroclawska s dotací 175.000 zlotých by měla být odstartována v 16:45 hod. a na jejím starrtu také bude sedm účastníků. Tentokrát se ale poměr mezi polskými a našimi koňmi obrací, protože v tomto dostihu budou mít početní převahu 5:2 zástupci našich stájí. I tak ale mají domácí naději na vítězství, protože na startu nechybí loňský hrdina Velké partynické Haad Rin (Samum), který dominoval letos v Crystal Cupu a Wroclawska Trial. V jeho sedle bude jeho stálý jezdec Niklas Lovén. Svěřenec trenéra Swiateka je navíc za poslední dvě sezóny ve Wroclawi neporažený. Z našich koní má zdejší dráhu dokonale přečtenou Delight My Fire (Way Of Light), která největší polský překážkový dostih dvakrát vyhrála a jednou v něm byla druhá. Dostihem ji provede Sertash Ferhanov. Obhajovat loňské vítěztsví v dostihu bude Sztorm (Enjoy Plan) s Marcelem Novákem v sedle a na startu jsou také loni za ním druhý a třetí, Pareto (Rainbows For Life) a Reki (Look Honey), kterým budou jezdecky asistovat Michal Mikšovský resp. Pavel Složil ml. Pátým českým zástupcem bude Larizano (Jape), v minulosti v dostihu dvakrát umístěný. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking