arcturus2O tomto víkendu se sice konají dostihy v Praze i v Pardubicích, ale naši koně budou k vidění ještě na dalších pěti drahách v zahraničí. Mimo jiné to budou i Varšava a Budapešť, kam zamíří špičkoví rovinoví koně od trenérů Františka Holčáka, Václava Luky, Arslangireje Šavujeva a Grega Wroblewského.

 
V nedělním Sluzewieci je hlavním dostihem dvoukilometrová Listed Westminster Freundschaftspreis o 126.000 zlotých, kde najdeme mezi devíti uchazeči tři zástupce českých stájí. Bošovické tréninkové středisko vyšle do dostihu loňskou vítězku Velké ceny českého turfu Rousse (Lope de Vega), na kterou přijede z Francie Stephane Breux a také tříletého Great Gunnara (Aussie Rules) v majetku sponzora dostihu s domácím žokejem Grzybowskim. Výborného koně pošle proti polské konkurenci také Greg Wroblewski. Je jím druhý z Velké jarní ceny a vítěz dvou jedničkových dostihů Amazing Gangster (Tai Chi), toho by měl vést v dostihu Alexander Reznikov. Program na varšavském závodišti ještě čítá Listed pro dvouleté koně, Nagrodu Dakoty, kde se objeví na startu další svěřenkyně trenéra Luky, Mequienenza (Starspangledbanner), třikrát startující bez umístění ve Francii. V sedle reprezentantky stáje Leram bude Francouz Breux.

Mega mítink se odehraje ve stejný den v Budapešti a tady by mělo bý v akci ještě více českých koní. Prvním velkým dostihem mítinku je mílová Imperiál díj o 4,5 mil. forintů, kde bude poprvé se zahraniční konkurencí měřit síly tříletý svěřenec trenéra Šavujeva Corston (Camelot). Podle zdejšího Dostihového programu by ho měl vést Alexander Reznikov uvedený i ve startovních listinách ve Varšavě. Sedm účastníků bude mít kilometrový Tattersalls Overdose díj o 4,5 mil. forintů, kde budou český turf reprezentovat loňský šampion sprinter Mr Right (Echo of Light) s žokejem Línkem a také pátý z Velké jarní ceny Politicum (Lethal Force), kterého by měl jezdit žokej Reznikov. Dostihový program favorizuje Mr Righta a jako druhou šanci vidí domácího Báthoryho (Prometheus), který v posledních třech startech nenašel přemožitele.

S tříletými koňmi změří síly v Magyar Háromévesek Nagydíja v Maďarsku narozený svěřenec trenéra Luky Államfö (Latin Lover), který tu již byl počátkem června druhý v Alagi díj na 2000 metrů. Distance nedělního dostihu je o 400 metrů delší, přesto s ním odborník dostihového programu počítá na druhé místo za klisnu Lili (Pigeon Catcher), která před měsícem porazila Gold Memory v Graded 2 Magyar Kancadíj. Program v Budapešti vyvrcholí Kincsem díj o 12 milionů forintů, kde budeme mít v osmihlavém poli dva zástupce. Dostihový program výše hodnotí vítěze Slovenského derby Arcturuse (Fast Company) se Zdenko Šmidou v sedle, uvádí ho v tipu na třetím místě za Tomášem Lukáškem vedeným Nanchem (Tai Chi), mj. vítězem Kisbér díj, a vítězkou Maďarského derby a Ceny Arvy Golden Sea (Born to Sea). Druhou českou nadějí je Eskerkhan (Elnadim), který se po zranění vrátil na dráhu v Karlových Varech před třemi týdny. I u něho je ve startovní listině uvedený žokej Reznikov. (mze)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking