Auteuil CapferretNáročné podmínky panovaly v Auteuil. Nejlépe se s nimi, a s výbornými soupeři, porovnal po půlroční pauze se navracející Capferret (Day Flight) stáje Meridian, kterého dovedl ž. Jaroslav Myška do cíle Prix Richard et Robert Hennessy (Listed, 5+, steeplechase, 4400 m, 90.000 euro, záznam dostihu) na čtvrtém místě obnášejícím 8.550 euro.


Capferret se podstatnou část dostihu se pohyboval mezi středem pole a jeho druhou polovinou. Do cílové roviny vbíhal společně s dalšími pěti soupeři v hlavní skupině. Pokusil se bojovat o lepší umístění, ale jeho čtvrté místo na těžké dráze je i tak obdivuhodné. Capferretovi totiž chybělo v cíli na třetí místo jen třičtvrtě délky a za vítězným Macaireovým favoritem Saint Goustan Blue (Blue Bresil) zaostal jen o čtyři délky.

V Prix de Compiegne (Gr. 3, 5+, prout. překážky, 3900 m, 125.000 euro, záznam dostihu) vyslal trenér Váňa poprvé na francouzskou dráhu v minulosti zde trénovaného Capivariho (Yeats). Bělouš pana Josefa Aichnera se do poloviny dostihu držel ve středu devítihlavého pole, ale v cílové rovině soupeřům nestačil a proběhl cílem na posledním místě. O dvě a půl délky se v dostihu prosadil Galop Marin (Black Sam Bellamy), jehož vedl Morgan Regairaz. Za nimi čeští zástupci zaostali přibližně o 30 délek. 

V úvodním dostihu, Prix Finot (Listed, 3 l. hř. + val., prout. překážky, 60.000 euro, záznam dostihu), startoval také šestý z Českého derby Dragon (Planteur) v majetku Ing. Jiřího Trávníčka, ale hřebec pod vedením Gaetane Masurea proběhl při svém překážkovém debutu cílem na posledním místě.

Další svěřenec trenéra Josefa Váni Saxo Sol (Enrique) nestartoval.(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking