cena turfu 19Včera se po třech týdnech vrátilo dostihové dění do Bratislavy, kde byla vrcholem 10. letošního mítinku srovnávací Cena turfu (I.k., 3+, 2400 m, 7.000 €) v níž se poměrně nečekaně prosadila tříletá PALMERA (Jukebox Jury) slovenské stáje Kovometal vedená čerstvým českým žokejem Adamem Florianem.


Dosud nezvítězivší svěřenkyně Zuzany Kubovičkové našla po třetích místech v Jarnej ceně kobýl (L) a Ceně Arvy (L) na distanci 2400 metrů svou pravou parketu a po boji s vítězem Zlatého poháru Gastonem (Youmzain) si připsala první kariérní triumf. Třetí a čtvrté místo obsadila dvojice Stajně KOVO Royal Gino (It's Gino) a Silver Empress (Silver Frost), pátý doběhl jediný český zástupce v poli favorizovaný Darkolva (Dark Angel).   

Palmera, zakoupená stájí Kovometal na říjnové dražbě BBAG jako ročka za 9.000 €, je dalším česko-slovenským jedničkovým potomkem dříve v Etzeanu působícího vítěze Irish St. Leger (Gr.1) a Preis von Europa (Gr.1) Jukebox Jury (Montjeu), který od roku 2018 stojí jako National Hunt plemeník v irském Burgage Stud. Během pěti sezón v německém chovu dal sice jen 3 blacktype vítěze, na českých a slovenských drahách jej ale velmi úspěšně reprezentovali koně jako Zoriana, Stuke, Felix, Res Judicata či Forever Dry.
Matka Paradise Search (Rainbow Quest) získala 3 vítězství ve 4 letech a zatím je matkou 3 vítězů. Bába Moonlight Paradise (Irish River) zvítězila v Rockfel Stakes (Gr.3) v Newmarketu a v chovu dala 3 vítěze.Kuriózního vítěze měla úvodní Cena Nikodéma pro dvouleté na 1200 metrů, kterou lehce o 3 délky před domácím Majakowski (Hillstar) vyhrál bulharský zástupce DRESYOR (Due Diligence). Mezinárodní ráz bratislavských dostihů potvrdil i druhý dostih dvouletých, dvojkový Memoriál MVDr. Pavla Šarišského, v němž se o 1 1/4 délky před zástupcem české stáje www.piruch.cz  prosadila v Maďarsku trénovaná ANTILOPA (Sir Prancealot) se Zdenkem Šmídou v sedle. Zkrátka nepřišly ani české barvy díky tříleté polosestře derby vítěze Josepha JOSEPHĚ (Soldier Hollow - Josselin, Muhtathir) Dr. Charváta, která s podporou žk. Lukáše Charváta lehce ovládla Cenu Tantry (IV.k., 3+, 1700 m, 2.000 €). Napajedelské jistě potěšil výsledek závěrečného Handicapu Teddy Readyho (III., 3+, 2400 m, 2.600 €), který získal domácí odchovanec TIRAK, syn napajedelského Egertona (Groom Dancer). (miv)  
 
N19 tirak
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking