Sasa Koreckova23 českých koní by mělo být zítra k vidění v Meranu. Většina z nich se objeví na startu některého ze tří překážkových dostihů vč. steeplechase Listed, šest koní ale zamíří do rovinových zkoušek. V Listed Premio E.B.F. Terme di Merano na 2200 m o 23.000 € to budou desetinásobná vítězka Saša (Makfi) a další jedničková vítězka Kihnu (Campanologist). 


Hvězdu stáje Lascar povede její stálá jezdkyně Vendula Korečková, zatímco pro Kihnu byl angažovaný Fabio Branca.Obě klisny budou startovat v Itálii poprvé. Poměří se se čtyřmi klisnami, z nichž dvě běhaly hlavně handicapové dostihy, ale další dvě mají zkušenosti z blacktype dostihů. Bottiho Close Your Eyes (Mujahid) při předposledním startu obsadila druhé místo v Listed v Miláně a loni triumfovala v Listed Criterium Femminile v Římě. Arcanovu dceru Lovelett naposledy jezdil v Listed Sommerpreis v Drážďanech Bauyrzhan Murzabayev, kde klisna doběhla šestá. V loňském ročníku meranského dostihu byla klasifikována na čtvrtém místě.

Dokonce kvarteto českých rovinových koní bude startovat v následujícím Premio Bolzano na 2400 metrů. Zajímavou dvojici vyšle do dostihu trenér Haris - kromě Itálií ostříleného Bonyse (Intense Focus), který tu naposledy triumfoval, to bude také druhý z Ceny prezidenty republiky a třetí z bratislavského Zlatého poháru Sapienti (Egerton), který bude startovat poprvé mimo hranice Česka a Slovenska. Naopak velkou zkušenost ze zahraničních drah má svěřenec Pavla Tůmy Res Judicata (Jukebox Jury), který byl loni v Miláně třetí a letos se umístil v Nancy i ve Velké ceně Slovenska. Čtvrtým českým účastníkem bude Barabash (Intense Focus), který v Itálii ještě nestartoval a letos se mu zatím tolik nedařilo. Většina koní má domácí jezdce, jen Res Judicatu povede ž. Jan Verner.

Překážkovým vrcholem odpoledne je Premio Creme Anglaise - Memorial Gilberto Giottoli, steeplechase na 3800 metrů o 17.600 €. Dostih je měřením sil pouze českých překážkářů. V sestavě je také předloňský vítěz dostihu Al Bustan (Medecis), kterého povede jeho letošní stálý jezdec Andrew Glassonbury, zatímco jeho tehdejší partner Jan Faltejsek usedne na vítěze Zlatého poháru Northernly Winda (Saint des Saints), který před necelými dvěma roky vyhrál steeplechase v Miláně. Trenéři Váňové vyšlou do dostihu téměř rok nestartujícího Dusigrosze (Full Of Gold) s Janem Kratochvílem a vítěze z Dieppe L´Estrana (Linda´s Lad) s Josefem Bartošem. Zbylou část pole tvoří třetí z Memoriálu Evy Palyzové Bugsie Malone (Mahler) s Lukášem Matuským a rovněž poprvé na italských překážkách startující Imphal (Golden Tirol), kterého dostihem provede Jan Odložil.

Dokonce sedm koní v českém tréninku bude startovat v siepi Premio Saverio Lembo o 22.000 € na trati 3300 metrů. Je mezi nimi také v posledních čtyřech startech neporažená Slivka (Mikhail Glinka), která naposledy snadno triumfovala ve Švédsku. (mze) 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net