cena trojrocnych kobyl 2024Den před zahájením české dostihové sezóny začala sezóna na Slovensku. Závodisko Bratislava připravilo mítink s osmi dostihy, sedm z nich mělo na startu koně připravované v České republice. Těm se podařilo získat dvě vítězství, obě v překážkových dostizích, v trialech na klasické dostihy se museli sklonit před maďarskou konkurencí a také koňmi MPL Racing, kterým se vstup do sezóny povedl na výbornou. K úspěchu stáje Miroslava Piskly přispěli čeští žokejové Pavel Složil a Martina Havelková, díky níž stáj zopakovala loňský triumf v Ceně trojročných kobýl (I.k., 3 kl., 1600 m, 7.000 €).

 
V ní měla k úspěchu dobře našlápnuto reprezentantka Lokotransu Witch in Pink (Sea The Stars), která pod Martinem Laubem přešla po startu do vedení. Na protější rovině od ní sice převzala taktovku domácí Anika (Eagle Top), Witch in Pink však znovu nastoupila v cílové rovině a na distanci přešla znovu do čela. Pak ale přišel nástup zvenčí jdoucí HARMONY (Sleeping Indian -  Historina, E Dubai) s Martinou Havelkovou, která po boji o půl délky Witch in Pink porazeila. Na třetím místě finišovala další česká zástupkyně Asturias (Siyouni). Vítězka ze stáje MPL Racing pochází z vlastního chovu Ing. Miroslava Piskly a její triumf je největším úspěchem plemeníka Sleeping Indian (Indian Ridge) za jeho působení v českém chovu.

V Ceně trojročných žrebcov (I.k., 3 hř., 1600 m, 7.000 €) se další slibný tříletek MPL Racing Hájek (Decorated Knight) musel sklonit před maďarským EXACT (Seahenge) s Djordje Perovičem v sedle. Jediný český zástupce Cheeky Boy (Holy Roman Emperor) finišoval třetí.

V trialech čeští koně na vítězství nedosáhli, dařilo se jim ale v překážkových dostizích. V Jarnej ceně Petržalky (stch, 5+, 3800 m, 3.300 €) sice favorizovaný Chitussi (Charm Spirit) odešel o 3/4 délky poražen od domácího FORT RYAN (Ryan) chovu a stáje MPL Racing, kterého vedl Pavel Složil, a favoritův stájový kolega Gatsby (Egerton) dostih nedokončil, stáj Jiřího Charváta ale jistě potěšil DIONIS (Harzand), který naprosto suverénně stylem zadrženě 13 opanoval Memoriál Jindřicha Němčanského (pp, 4+, 3600 m, 3.000 €). Šestiletého valacha, jehož stáj získala od Lokotransu, vedl Jan Faltejsek.  S dvojicí koní nastoupila stáj prezidenta Jockey Clubu i do Ceny 19/51 Furioso XIV (stch, 4+, 3600 m, 2.500 €), favorizovaného George of Beaumonta (Order of St George) ale zastínil jiný český zástupce ARION (Reliable Man) z DS Meridian, vedený Jaroslavem Myškou a připravovaný jeho manželkou Štěpánkou.

Opomenout bychom neměli ani Cenu Eliminátora (IV.k., 4+, 2000 m, 2.300 €), kterou získal zástupce domácí stáje ELLIPSIS čtyřletý CHRISTERRO (Rosensturm - Christera, In Camera), český odchovance společnosti Orling s.r.o. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net