RexofThunder dubnovaSkvělý vstup do letošní sezóny, který v neděli ve Velké dubnové ceně předvedl šestiletý hnědák stáje Drag Consulting REX OF THUNDER (Night of Thunder), byl přípravou na start ve Francii, kde se svěřenec Michaela Dema pokusí o úspěch v blacktype dostihu.

 
Po loňských slibných pátým místech v Gr.3 Prix Gontaut-Biron v Deauville a listed Grand Prix de la Region Grand Est v Nancy se nyní vypraví do svatostánku francouzských dostihů do Longchamp, kde se 5. května poběží 80 tisíci eur dotovaná Prix d'Hedouville.

Do dostihu pro čtyřleté a starší koně na 2400 metrů bylo přihlášeno 15 koní, s výjimkou šestiletého handicapového Trabuca (Intello), který v posledních třech startech v Classe 2 handicapech neprohrál, je český zástupce jediným koněm bez statusu blacktype koně. Největšími jmény mezi potenciálními soupeři Rex of Thunder jsou německý Sisfahan (Isfahan), vítěz Deutsches Derby (Gr.1) 2021, který před dvěma týdny finišoval na desátém místě v Dubai Sheema Classic (Gr.1) v Meydanu a domácí Junko (Intello) z lotu Andre Fabreho.

Nepřehlédněte: Vítězka Oaks Sedmikraska bude partnerkou Night Tornada. Spojení nabízí důkladně provázaný rodokmen

Junko se též zúčastnil dubajského dostihu, kde finišoval sedmý, na svém kontě však ale má i loňský triumf v Grosser Preis von Bayern (Gr.1), při němž jej vedl Bauyrzhan Murzabayev, a na sklonku roku se mu podařilo ovládnout i bohatě dotovanou Hong Kong Vase (Gr.1) na dráze Sha Tin, v níž vydělal téměř 1,5 miliónu liber. Přihlášen je i vítěz březnové Prix Exbury (Gr.3) Haya Zark (Zarak) či třetí ze stejného dostihu Marquisat (Zarak), anglický listed vítěz Candleford (Kingman) či dvojnásobný Gr.2 vítěz Sober (Camelot).

Miloslav Vlček
foto Andrea Zavadilová     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net