Další úspěšný víkend, během kterého koně v českém tréninku vyhráli všechny čtyři jedničkové dostihy na slovenském derby mítinku a stejný den naši překážkoví koně třikrát zvítězili v Meranu, posunul sumu letošních zahraničních zisků za hranici 30 miliónů korun. To je nejen o 18 miliónů více, než kolik bylo letos rozděleno na českých drahách, ale také dvojnásobek oproti loňskému roku, kdy čeští koně do 18. července včetně vydělali v cizině po přepočtu "jen" 15,03 miliónu korun.

 
Ač srovnání s loňským rokem je ovlivněné tehdejší jarní koronavirovou restrikcí, kdy se naši koně několik týdnů nemohli zahraničních dostihů účastnit, letošní data naznačují obrat trendu. Po takřka kontinuálním růstu sumy zahraničních zisků, který vyvrcholil v roce 2017, se trend obrátil a výhry, ale i počty startů v zahraničí klesaly. Letošní data jsou ale nejlepší za několik posledních let, byť už nedosahují úrovně dosud nejúspěšnější sezóny 2017. Tehdy do 18. července včetně vydělali čeští koně v cizině 35,29 miliónu korun, o necelých 5 miliónů více než letos. 

Nepřehlédněte: Zmoklou Bratislavu zaskočil Rabbit Red Jazz. Pro stáj Zdeňka Jandejska získal druhé Slovenské derby

Letošní průběžný zisk českých koní činí 30,32 miliónu korun, k jehož dosažení museli v Česku trénovaní koně absolvovat za hranicemi naší země 833 startů, z nichž 96 proměnili ve vítězství. Výraznou měrou se na zisku podílejí překážkoví koně, kteří vydělali 20,82 miliónu korun, dvojnásobek oproti 9,5 miliónu korun zisku koní rovinových. Finančně nejúspěšnějšími letošními starty byla dvě Gd1 vítězství v Itálii, kde Notti Magiche ze Scuderie Aichner a Northerly Wind Dr. Charváta vydělali shodně 718.250 Kč. Největším rovinovým úspěchem je včerejší triumf Rabbit Red Jazze ve Slovenském derby, za který získal 468 tisíc korun. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net