chemineeVánoční dostihy v Trevisu dnes udělaly tečku za letošní překážkovou sezónou v Itálii. Byla to pro české stáje úspěšná sezóna, což plně potvrdil i dnešní mítink, během něhož u nás trénovaní koně vyhráli dva dostihy včetně vrcholu mítinku, ve kterém čeští zástupci obsadili první, druhé, třetí a páté místo.

 
Zmíněným vrcholem byly proutěnky Premio XVII Corsa Siepi di Treviso (4+, 3500 m, 22.000 €, záznam), v nichž se o krk přes No Pasaran (Dylan Thomas) prosadila pětiletá černá hnědka ze stáje Dr. Charváta CHEMINÉE (Arakan), která se po druhém místě v pardubickém Křišťálovém poháru, prvním startu po zdravotní pauze, znovu vrátila na vítěznou vlnu a získala šesté vítězství ze sedmi překážkových startů. V dostihu, ve kterém svěřenkyni Pavla Tůmy úspěšně asistoval žokej Jan Faltejsek, se jí podařilo překonat hranici jednoho miliónu korun kariérního zisku. S velkou ztrátou za bojující dvojicí doplnili český úspěch třetí Chicago (Montjeu) a pátá Dallina (Ruten).  

Nepřehlédněte: S Tomášem Lukáškem o dostizích v Kataru, zkušenostech z dostihů arabských koní, ale i o odměňování jezdců v Česku a dalších tématech 

O druhý český úspěch se při svém premiérovém vítězství zasloužil čtyřletý bělouš stáje Scuderia Aichner PROUCHKI (Martaline), který lehce o 5 délek ovládl proutěnky pro čtyřleté Premio Treviso (3000 m, 7.700 €, záznam) a v jehož sedle jen upevnil vedení v tamním šampionátu překážkových žokejů Josef Bartoš, o jehož letošním titulu šampióna bylo rozhodnuto již před závěrečným mítinkem. 

Další umístění získali Treizor du Pilori (Axxos) a Personal Coach (Motivator), který obsadili druhé a třetí místo v Premio Carbonera (stch, 4+, 3500 m, 8.500 €, záznam), a Tarkan (Star Poker), který finišoval čtvrtý v úvodní Premio Montebelluna (pp, 3000 m, 8.800 €, záznam). (miv)

Záznamy dostihů
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net