PaceMan listedČesko má nového blacktype koně. Kýžený status dnes poměrně nečekaně vybojoval bělouš švýcarského chovu Pace Man (Reliable Man) reprezentující Stall KSK, který v Drážďanech po aktivním průběhu s Michalem Demem v sedle obsadil druhé místo v bwin Sommerpreis (L, 4+, 1900 m, 22.500 €).

 
Do listed klání odskočili hned dva v Česku trénovaní koně, oba rádi chodící z čela. Ale zatímco vítězi Velké květnové Pace Manovi, který odskakoval v druhém nejvyšším kurzu, se podařilo uplatnit svou oblíbenou taktiku, teoreticky šancovější Ideal Approach (Bushranger) špatně odskočil a místo čela zaujal místo na konci pole se ztrátou čtyř až pěti délek. Pace Man zavedl pole až na distanci, kde sice nedokázal adekvátně reagovat na nástup favorizované NASTARIA (Outstrtip), kterou neměl nikdo šanci zastavit na její cestě za jednoznačným vítězstvím, svěřenec Jany Manové ale dokázal při své blacktype premiéře uhájil druhé místo. Výborný výkon navzdory okolnostem podal i Ideal Approach, který sice pod Patrickem Gibsonem při lepšení pozice naběhal řadu metrů navíc, hezkým finišem zvenčí však dokázal získat čtvrté místo.

Dotované umístění získal v Drážďanech také Solar Park (Kendargent) stáje Arenzo, který získal čtvrté místo v Preis der Freiberger Brauerei (Agl IV, 3+, 1400 m, 5.000 €), zatímco družka Caleco (Fast Company) doběh uzavřela. Neumístili se ani  Anniemation (Acclamation) ve čtyřkovém handicapu na 2200 metrů a Kaisertaler (Wiener Walzer) a Sirbowtieman (Gale Force Ten) taktéž ve čtyřkovém handicapu, jen o 300 metrů kratším. (miv)

Záznam mítinku v Drážďanech (listed byl 6. dostih)


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net