Queen of beaufayV pondělí 15. srpna se meranským divákům možná ukáží oba letošní derby vítězové z českých stájí. Jak vítězka Českého derby Queen of Beaufay (Zarak) z DS Pegas, tak stáj Tippler Group s.r.o. reprezentující Gasparini (Eagle Top), byli přihlášeni do tamních listed dostihů.

 
Do Premio Merano, dostihu pro tříleté a starší na 2400 metrů o 38.500 €, byl přihlášen svěřenec Jana Demeleho Gasparini, s ním však ještě dalších 122 koní včetně dalších českých zástupců Charmbrucka (Charm Spirit), loňské vítězky Oaks Giannah (Olympic Glory), Havana Silk (Havana Gold), Imsexyandiknowit (Canford Cliffs), Maverany (Grand Presidium) či nové akvizice Scuderie Aichner valacha Nizami (New Approach).

Klisnám vyhrazené Premio EBF Terme di Merano (L, 3+, 2200 m, 38.500 €), které před devíti lety vyhrála Leo Gali (Galileo) a řada dalších klisen v českém tréninku se v ní umístila, přilákalo 72 přihlášek. Vedle již zmíněné Queen of Beaufay je do něj hlášena i její stájová družka Zaracampa (Zarak) a také jejich bývalá kolegyně, nyní zastupující barvy Josefa Aichnera Dakota (Elvstroem). Dále též Achird (Archipenko), ale také do výše zmíněného dostihu hlášené trio Giannah (Olympic Glory), Imsexyandiknowit (Canford Cliffs) a Maverana (Grand Presidium). Zálusk na zisk blacktype statusu mají i Sparkle Shout (Red Jazz) a také Wellunca (Egerton). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net