Memento mori winDruhou desítku letošních francouzských vítězství v Česku trénovaných koní dnes v Clairefontaine načal tříletý valach stáje BoKaBau s.r.o. MEMENTO MORI (Fast Company). Svěřenec trenéra Václava Luky vedený Theo Bachelotem suverénně stylem start-cíl ovládl maiden pro tříleté Prix Kalamoun (22.000 eur, záznam) a po třech druhých místech se definitivně vyčlenil z kategorie nezvítězivších.

Nejsilnějšímu ze soupeřů nadělil favorizovaný Memento Mori dlouhé 3 1/2 délky a na dobré až měkké půdě dokázal vyběhnout kvalitní čas 1:37,40.

O dostih dříve absolvovala svůj křest v dostihu debutujících tříletých klisen Prix Roseliere (2400 m, 22.000 eur, záznam) irská rodačka z chovu Viktora Timošenka Lacefull (Sea The Stars), na měkké dráze ale naběhala řadu metrů navíc a skončila v poli jedenácti klisen na osmém místě. 

Ve Vittelu v proutěnkách Prix General Lasalle (Classe 3, 4, 3800 m, 22.000 euro, záznam) získal páté místo defenzivně jetý čtyřletý valach Francise Fuchse Ras El Hanout (Triple Threat), červnový vítěz z Pardubic, připravovaný Alžbětou Faltejskovou a jetý jejím manželem Janem. (miv)

gratulace bokabau    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net