dresden zanrV Drážďanech dnes proběhl dostihový den za účasti devíti zástupců českých stájí a pět z nich získalo umístění na tabuli. Nejlepší výsledkem je třetí místo svěřenkyně trenéra Hlavatého Nee l´Amour (Egerton) v Freiberger Brauhaus Cup (3+, handicap kat. IV, 1900 m, 4.400 euro, záznam). Pod vedením Martina Seidla ztrácela v cíli na vítězného So Super (Areion) tři a čtvrt délky.


V dostihu ale ještě byli další dva čeští koně. Kaisertaler (Wiener Walz) a Andreas Helfenbein projeli cílem o necelé dvě délky za Nee l'Amour na čtvrté příčce. Quest Royal (Glavalcour) s Adam Florian pak byli desátí, předposlední. Další startujícím v Drážďanech byla tříletá Myrna (Havana Gold) v Rennen der Wettennahme (3l.,  kat. D, 2000 m, 6.000 euro, záznam), která za taktovky Michal Hroudy při svém prvním startu v životě (minule v Praze nevstoupila do startovacích boxů) obsadila poslední desáté místo s velkou ztrátou na vítěze.

Z Preis von Liwing – Finale der Mitteldeutschen Galoppserie 2019 (3+, handicap kat. III, 1900 m, 6.000 euro, záznam) byla odhlášena pátá z Jarní ceny klisen Olinka (Alaska River) a tak nakonec reprezentace českého turfu zbyla na Belinda Too (Tertullian) s Andreasem Helfenbeinem v sedle. Zástupkyně Stall Carlsberg bývá často na německých drahách k vidění na předních místech a ani tentokrát nezklamala čtvrtým místem, necelé čtyři délky za triumfující South Coast (Areion), která nesla o 4,5 kg méně než ona.

Další dva čeští koně zamířili na start Preis des Coburger Convent (4+, kat. IV, 1400 m, 4.400 euro, záznam), oba ale skončili v poli poražených. Sedmý Poet´s Rock (Poet´s Voice) s Martinem Laubem ztrácel na vítěze sedm délek a Poker Run (Areion) s Michalem Hroudou doběhl ještě tři délky za ním. České vystoupení uzavřely dvě klisny v Buchmacher ALBERS Steher Cup - 98. Dresdner Steherausgleich (3+, hanciap kat. III, 2950 m, 8.400 €, záznam). Vítězka posledních třech startů Mo My Dream (Martillo) a Adam Florian projeli cílem na čtvrtém místě s více než patnáctidélkovou ztrátou na vítěze, a Raviella (Pop Rock) a Michal Hrouda skončili cílem o místo za ní. (mze).    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking