gran premio 2017Početná česká účast se chystá o víkendu do Merana, kde bude letošní překážková sezóna vrcholit nejen Gran Premiem Merano, ale i dalšími pěti Graded dostihy. Vrchol italské překážkové sezóny, 80. Gran Premio Merano Alto Adige o 250.000 euro, vybojuje 14 koní, z nichž polovina přijede z českých stájí. Na startu jsou ale také čtyři francouzští účastníci včetně loňského vítěze Le Costaud (Forestier), v jehož sedle vystřídá Jamese Reveleye Bertrand Lestrade.


Svěřenec trenéra Macairea Le Costaud letos startoval pětkrát v Auteuil a dokázal tu vyhrát dva dostihy vč. grupy 3. Po posledním vítězství v dostihu přes proutěné překážky má rating 66. Po dvou letech se vrací do Gran Premia Cottinův Amour du Puy Noir (Ballingary), který běhá ve své domovině a v Belgii handicapové dostihy. V těch má za poslední dva roky také převahu startů Dourdour (Redback), ale při poslední účasti v dostihu se prosadil v Listed v Aarau. Čtvrtým Francouzem v Gran Premiu bude Viking de Balme (Cachet Noir), který přijede s druhým nejvyšším ratingem. Známku 64 si vysloužil za snadné vítězství v Listed Grand Steeple-chases Ville de Deauville 22. srpna.

Reprezentanti českých tréninkových středisek čítají polovinu startovního pole. V případě triumfu některého z nich se bude jednat o sedmé vítězství koně v českém tréninku ve vrcholu italské překážkové sezóny. Dokonale přečtený dostih má Al Bustan (Medecis), který vyhrál předloňský ročník dostihu a loni tu byl druhý za Le Costaudem a pojede ho Andrew Glassonbury. Z tréninkových středisek rodiny Váňových přijede dokonce pět koní. Čtyři jezdci budou oblečeni do žlutočerného dresu stáje Aichner. Reprezentanty tét stáje jsou: Big Fly (Hurricane Run) s Domnikem Pastuzskou, spolehlivý Il Superstite (One Cool Cat) s Jiřím Kouskem, letos neporažený L'Estran (Linda's Lad) s Josefem Bartošem v sedle a Notti Magiche (Montjeu), pro kterého byl angažovaný Jan Faltejsek. Zástupce stáje Joly Dusigrosze (Full Of Gold) povede Jan Kratochvíl. Z Velkých Karlovic na dostih přijede Bugsie Malone (Mahler) s Lukášem Matuským.

Sobotní dostihový den bude vrcholit Graded 1 65. Gran Premio Corsa Siepi di Merano o 60.000 euro. Startovní listina dostihu čítá 11 jmen a šest z nich zastupuje česlý turf. Na meranské dráze je od loňského roku neporažený Stuke (Jukeboxy Jury), kterého povede Jan Faltejsek a který tu začátkem léta zvítězil v Gran Corsa Siepi di Italia. Trenér Josef Váňa ml. pošle na start vítěze tří dostihů Graded 1 Champ de Bataille (Dream Well). Subtilního bělouše povede Josef Bartoš, zatímco Piton des Neiges (Buck´s Boum) se zúčastní dostihu za asistence Jana Kratochvíla. Dalšími českými vyslanci jsou destiletý Dangerous Gleam (Generous) s Niklasem Lovénem, tréninková kolegyně Stukea Flower of Love (Poet´s Voice), kterou povede Lukáš Matuský a také Pastuzskou ježděný Le Grand (Grand Presidium), který startoval dosud hlavně ve Wroclawi. V poli je ale také Macaireův Candalex (Alex the Winner), který v zimě vyhrál v Pise Gd-1 Corsa Siepi Nazionale právě s Bertrandem Lestradem v sedle a nestartoval od počátku května, kdy byl v dostihu v Auteuil zardžený.

V Meranu se během dvou dnů odběhne celkem šest Graded dostihů včetně dostihu Crystal Cupu, je tedy nač se těšit. Na čtyřicet našich koní se zúčastní nejen těchto vrcholů dvoudenního mítinku a překážkového dostihu Fegentri, ale svěřence Ludvíka Harise znovu uvidíme v akci i v rovinových dostizích. (mze)


 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net