Milan KingArturTaké další dostihový den v Miláně se třemi překážkovými dostihy byl pro české zástupce vydařený, získali dvě vítězství. Kromě triumfu trenéra Váni ml. a Josefa Bartoše s talentovaným čtyřletým Laldannem získal také vůbec první vítězství v Itálii pro trenérku Ing. Janu Novákovou King Artur, kterého jezdil Niklas Lovén.


Tři z pěti startujících zastupovali v úvodní Premio Gian Giacomo Durini (5+, steeple, 4000 m, 20.000 euro, záznam) trenéry Váňovi. V dostihu byl také Romanův Silver Tango (Mujahid) a pátým startujícím byl naposledy v Listed v Trevisu druhý King Artur (Belenus), do jehož sedla byl stájí GALOPP & FRIENDS s.r.o. a trenérkou Novákovou znovu povolaný Niklas Lovén. A tato dvojice v cílové rovině všem vypálila rybník, o půl délky totiž byla po výborném finiši v cíli dříve než překvapivě nejlepší z koní  Váňových Almost Human (Le Havre), jehož vedl Jan Kratochvíl. Třetí byl tentokrát nevýrazný Il Superstite (One Cool Cat) s Josefem Bartošem. Ole Caballero (Sholokhov) s Jiřím Kouskem proběhl okolo cílového mezníku čtvrtý. Le Moulleau (Silver Frost) nestartoval.

Premio Pirelli (4l., siepi, 3600 m, 19.800 euro, záznam) se dostali do cíle nakonec jen tři koně, protože Edef Xam (New Approach) byl Janem Kratochvílem nedlouho před cílovou rovinou zadžený. I tak ale viděli diváci v cílové rovině pěkný boj o vítězství, který nakonec vyzněl o délku pro nejvíce v dostihu aktivního a favorizovaného Laldanna (Medicean) s Josefem Bartošem. Laldann je tak na překážkách neporažený, pro svého majitele Josefa Aichnera vyhrál už podruhé.

Kuriózního vítězství dosáhl Raffaele Romano v posledním překážkovém dostihu, Premio Dei Novizi (3l., siepi, 3000 m, 17.600 euro, záznam). Známý italský překážkový jezdec a trenér totiž projel vítězně cílem v sedle Sky Constellation (Blu Constellation) bez nohou ve třmenech. Dijon (Dream Well) a Josef Bartoš jeho náskok každým metrem dráhy zkracovali, ale nakonec prohráli o půl délky. Dalšího zástupce úspěšných černožlutých barev Scuderia Aichner SRL Minuita (Dream Well) dovedl Jan Kratochvíl do cíle na třetím místě, ale již osm délek za oběma bojujícími koňmi. (mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking