Milan GranCorsasiepidiMilanoV dnešním hlavním dostihu v Miláně, Premio Gran Corsa Siepi di Milano (Gd-1, 4+, siepi, 4000 m, 54.000 euro, záznam) se povedlo obhájit loňské vítězství zástupci Scuderia Aichner SRL Champ de Bataillemu (Dream Well) a Josefu Váňovi ml. Jen o krk zpět skončil favorit Aztek (Moonjaz) s ž. Kouskem a blízko byl i Bartošem vedený Mezajy (Makfi).


Tempo na hlubší dráze dlouho udával Chateaudemalmaison (War Front) s Raffaele Romanem před Champ de Bataillem. Aztek cválal na konci pole a po polovině dostihu se posunul blíže středu pětihlavého pole. V cílové rovině pak zaútočil na již vedoucího Champ de Bataille, ale ten vítězství udržel. Druhý český zástupce Capivari (Yeats) nestartoval. Champ de Bataille si za tréninku Josefa Váni připsal již třetí prvenství v dostihu Graded 1.

O hodinu a půl dříve dostali v Miláně slovo tříletí překážkáři. V Premio Giulio Berlingieri (Gd-2, 3l., siepi, 3600 m, 30.800 euro, záznam) nakonec Starman (Manduro) nestartoval a tak jako jediný čelil italské převaze Edef Xam (New Approach) s Josefem Váňou ml. O tempo se dlouho v dostihu staral Time Fatal (Ramonti) s Alessiem Pollionim, ale v cílové rovině šel nezadržitelně dopředu svěřenec Raffaele Romana Mensch (Silver Frost), který pod taktovkou ž. Jiřího Kouska triumfoval rozdílem třídy. Totiž až 15 délek za ním skončila česká dvojice a dalších pět délek zpět získal třetí peníze Josef Bartoš v sedle Big Riota (Flatter). (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking