staffPo Miláně a Římu se dařilo českým koním také na překážkovém mítinku ve Fontainebleau. Trojice koní v českém tréninku zde získala vítězství, druhé a třetí místo. Žokejem Josefem Váňou mladším pro stáj Jürgen Heyne vedený Stafettino (It´s Gino).se navíc dokázal prosadit v jednom z vrcholů odpoledne, Prix Paiute  (5+, proutěné překážky, 3800 m, 45.000 euro).


Jedenáctihlavé pole Prix Paiute od startu vodil The Reader (Lando) s Davidem Brasillem a Stafettino cválal na čele pelotonu. Po polovině dostihu se sám pustil do stíhání valacha, přičemž před poslední zatáčkou ho soupeři dostihli. Stafettino ale cválal dál s chutí a Josef Váňa mladší počkal s útokem až na poslední překážku. Po jejím absolvování předvedl Stafettino nejsilnější finiš a dominoval snadno o čtyři a půl délky před Master Danem (Mastercraft). Svěřenec Josefa Váni Stafettino vydělal 21.600 euro, přičemž podle sázkového kurzu 16:1 měl doběhnout předposlední. Ve Francii získal v českém tréninku už třetí vítězství.

Výborný výkon také předvedl v prodejní Prix Hotel Mercure – Chateau de Fontainebleau (5+, steeple, 3850 m, 23.000 euro) letos teprve podruhé startující zástupce stáje Spedition Zavřel Mister Westminster (Hurricane Run), který pod Patrickem Boekhoutem skončil v dostihu o necelou délku na druhém místě.

Úspěchy zástupců českých stájí ve Fontainebleau završil v závěrečné Prix Colonel Beaujean (5+, crosscountry, 4600 m, 21.000 euro) sedmý z Velké pardubické, reprezentant stáje VaZi Bridgeur (Vendangeur) s Jaroslavem Myškou v sedle. Po aktivním průběhu dostihu dokázal získat třetí místo, deset délek za vítězným Rappeur des Mottes (Racinger), který byl favoritem dostihu. Bridgeur měl kurz na vítězství 15:1, což ho předurčovalo k výsledku doběhu na šesté
příčce.

Celkem čeští koně dnes na závodišti ve Fontainebleau získali na dostihových výhrách 30.060 euro!

Michaela Zemanová

Inzerce

Ročci s překážkovým potenciálem na prodej

 

chariydi 943 chrismary 939 
CHARIYDI (Mariydi - Charente, Lincoln)  CHRISMARY (Mariydi - Chrisanta, Bin Shaddad) 
Polobratr vítěze Ceny Labe Cherwicka (L)   Z rodiny vítěze Velké pardubická Chalca

 

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking